Dažas topošās māmiņas tik ļoti ir satrauktas par mazuļa nākšanu pasaulē, ka pārdomā visas nianses – izvēlas dzemdību namu, vecmāti – ginekologu, izvēlas palātu, saliek visas lietiņas, kuras būs nepieciešamas slimnīcā. Tas viss, lai bērna piedzimšana būtu patīkams notikums, nevis murgainas atmiņas.

Bet reti kuru topošo māmiņu satrauc tas, kas pēc dzemdībām notiek ar unikālo orgānu, ko sauc par placentu. Un veltīgi. Daudzas sievietes ārsti steidzīgi mudināja parakstīt papīru, kas ļauj placentu izmantot medicīniskiem pētījumiem.

Patiešām, labos dzemdību namos placenta tiek nosūtīta histoloģiskai izpētei, bet pēc tam to utilizē. Tomēr tā nenotiek visās medicīnas iestādēs. Katrā pilsētā un dzemdību namā valda savi likumi.

Placenta pēc dzemdībām

Placentu var pārdot vai pārpārdot dārgu medicīnas vai kosmētikas preparātu ražošanai. Tāpēc arī mūsu mazuļiem nabas saite tiek pārgriezta tūlīt pēc dzemdībām. Lai saglabātu placentas „svaigumu”.

Daudzi aprūpes sniedzēji dzemdībās turpina nabassaiti nospiest jeb noklemmēt uzreiz pēc dzemdībām, pat ja tās bijušas bez sarežģījumiem, kaut gan ir labi zināmi nozīmīgi ieguvumi no nabassaites nospiešanas atlikšanas (parasti definēts 2-3 minūtes pēc dzemdībām).

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!