Dažkārt normāli attīstītai orhidejai nezin kādēļ prāts nenesas uz ziedēšanu. Zinot kādu viltību, ir viegli izmainīt situāciju. Izmantot augšanas stimulatorus un dārgus mēslojumus nevajadzēs.

Eksistē ekonomisks un vispārēji pieejams līdzeklis, kurš spējīgs nodrošināt sparīgu ziedēšanu. Un tik vien vajadzīgs, kā palaistīt orhideju ar ķiploku ūdens uzlējumu. Izsapņotās bultas ar pumpuriem pēc tādas stimulācijas vairs nenāksies ilgi gaidīt.

Ķiploku ūdens spēks

Ķiploki, jeb pareizāk sakot to uzlējums, ir vērtīgs istabas augiem, it īpaši ziedošajiem. Labo īpašību ķiploku ūdenim netrūkst.

Pateicoties tam, uzlabojas auga sakņu sistēma un stimulējas ziedneša veidošanās. Turklāt, ķiploks, kuram piemīt baktericīdas īpašības, ir dabīgs antiseptiķis un palīdz cīņā ar slimībām un kaitēkļiem.

Jau divas nedēļas pēc orhidejas laistīšanas ar ķiploku ūdeni var ieraudzīt ziedneša kātu.

Ķiploku uzlējuma pagatavošanas noslēpums

Sastāvdaļas:

6 ķiploka daiviņas

0,5 l ūdens

½ tabletes dzintara skābes

Pagatavošanai nepieciešams karstā ūdenī izšķīdināt dzintarskābi. Pēc šķīduma atdzišanas, ar ķiploku spiedi jāsaspiež ķiploki un jāpievieno tam.

Tagad atliek pārliet visu stikla burkā un atļaut tam nostāvēties diennakti. Orhideju laistīšanas īpatnības.

Pēc ķiploku uzlējuma izkāšanas, pievienojam to platā traukā ielietam viegli uzsildītam nostādinātajam ūdenim. Ievietojam traukā podu ar orhideju tā, lai tas būtu pārklāts ar šķidrumu par 2/3.

Pārlejam no augšas, lai ar mitrumu piesūcas visa miza un atļaujam pastāvēt 1-2 stundas.

Izņemam orhidejas no ūdens un noliekam vietā. Ar atlikušo šķidrumu var apliet citas puķes. Tādu laistīšanas metodi var izmantot 2 – 3 reizes mēnesī. Ķiploka smarža izvējojas jau pēc dažām stundām.

Bet orhidejas saņem daudz noderīgu vielu un uzpildās ar dzīvinošo valgumu.