Kārlis Būmeisters pavisam nesen YouTube vietnē publicējis nepaspēto dziesmu “Ceļi atpakaļ”. Tā bija plānota kā dueta atgriešanās dziesma… Kārlis Būmeisters raksta: “Ir pāragri ko bilst, jo sajūtas vēl nav īsti kļuvušas par atmiņām, tās tepat vien grozās.

Tomēr vienu lietu mēs ar Tevi, Valč, nepaspējām novest līdz galam, lai gan cerējām līdz pēdējam. Šī dziesma bija domāta kā mūsu “atgriešanās” singls pēc, tā teikt, 13 gadu pārtraukuma. Valters ļoti vēlējās vēl ko ierakstīt studijā.

Pēdējos pāris gados biju viņam “aizmetis” daudzas muzikālas idejas, aizmetņus, kuriem viņam tik vajadzēja sadzejot kādas rindas. Kad dienas kļuva īsākas, izvēle krita uz šo – manis sarakstīto dziesmu, kurai biju atradis sava vectēva dzejas rindas.

Tā kā darbdienas nepavadu Latvijā, bijām nofraktējuši mūsu draugu, kurš ar mikrofonu, kaut vai mājās vai slimnīcā, kādā gaišākā brīdī būtu gatavs ierakstīt Valčas partijas, ja man pašam varētu neizdoties notrāpīt īstos brīžus.

Taču viss notika ātri un acīmredzot tā, kā tam ir bijis paredzēts notikt. Viens no pirmajiem darbiem, atgriežoties “nākamajā” dienā Latvijā, kad svarīgākās lietas ap Valču tika izdarītas, bija doties uz studiju, saņemties un pašam vien to dziesmu piebeigt.

Aiz cieņas pret draugu. Tikai tad, iedziedot Valčas partijas, sapratu, kas tā īsti ir noticis ar manu dzīvi. Dzejas rindām ir gadi piecdesmit, tomēr šodien lai tās runā pašas par sevi – tik tieši, nesaudzīgi, bet tomēr arī gaiši.

Šī dziesma mums izdotos vareni, bet tagad tā ir tāda, kāda nu ir. Gluži tāpat kā mums, taviem tuvākajiem, rītdienas – tādas, kādas nu būs. Sadziedamies nākamreiz, bračiņ”

***
Balti migla krīt

Sudrabā tā kaļ

Visus ceļus takas

Lai nav ceļa atpakaļ

Tikai tālu prom bez mitas

Kājas jaunas takas min

Bet kad rudens sāksies

Būšu atpakaļ

Visi ceļi kādreiz

Vedīs atpakaļ

Balti migla krīt

Mīkstā sudrabā

Un man vairs nepazīt

Tavus ceļus atmatā

Un vai tur gaida rokas citas

Kas pateiks to, kas zin’

Bet kad rudens sāksies

Būšu atpakaļ

Visi ceļi kādreiz

Vedīs atpakaļ

Pietiek! Eju prom

Miglā ceļi gaist

Karš jau nebeigsies

Mūžam nekad vairs

Bet vai tur gaida rokas citas

Kas pateiks man, kas zin’

Bet kad rudens sāksies

Būšu atpakaļ

Visi ceļi kādreiz

Vedīs atpakaļ

***

Noklausies dziesmu: