Protams, viņas vārdos ir kāds racionāls grauds. Tam ir jēga, bet viņas vārdos skan pārspīlējums.

Nepiekrītu viņas domām, ka ekonomijai nav jābūt. Patiesībā naudas pelnīšana un ekonomija ir līdzvērtīgi efektīvi procesi. Tie lieliski papildina viens otru.

Man liekas, ka nekādu “bagāto cilvēku “ un “citu ļaužu” paradumu nav. Ir vienkārši līdzekļu racionāla izmantošana un ir arī tērēšana tēlotam spožumam.

Protams, es nebraukšu uz otru pilsētas galu tāpēc, ka kaimiņiene pateica, ka tur gurķi ir par eiro lētāki. Bet, ja es varu nevajadzīgu iepirkumu maisiņu izmantot otrreiz, lai saliktu tajā atkritumus, tad tur nekādas problēmas nav.

Kaut gan varu pati sev iebilst. Pēdējā laikā es vienkārši vairs veikalā nepērku iepirkumu maisiņus. Vienmēr nēsāju līdzi auduma somu, kuru varu salocīt mazu. Un daru to nevis ekonomijas dēļ, bet domājot par apkārtējo vidi.

Atceries, ka lielākā enerģijas tērēšana slēpjas galējībās. Nav obligāti jāpērk tikai viss dārgākais, ja vēlies normāli dzīvot. Galvenais – prast nodrošināt sev pamata vajadzības un atrast iespēju pašrealizācijai. Un nav svarīgi, pa kuru ceļu tu pie tā nonāksi.