Izdevuma “Privātā dzīve” 15.-21. marta numurā par šī brīža trauksmi pasaulē, augstajām energoresursu un pārtikas cenām un viņu iztikšanu aptaujāti vairāki Latvijā populāri cilvēki.

Pazīstamās grupas “Credo” solists Guntis Veits smej, ka nav ne sakrāmējis 72 stundu somu, ne iepircis benzīna vai sāls rezerves.

Mūziķis atzīst, ka mazliet esot ierobežojis braucienus ar auto, īsās distancēs priekšroku dodot velosipēdam. Pārtikas krājumus gan neveidojis ne pandēmijas laikā, ne tagad, kad daudzi ļaudis izpērk sāli, konservus un tamlīdzīgus produktus.

LASI VĒL: Diemžēl šīs brīvdienas sākušās ar sēru vēsti: Pāragri miris Latvijā tik zināma personība

Guntis smej, ka viņam zvanījis draugs un jautājis, kur lai liek sapirktos griķus, kam tagad beidzoties termiņš. Mākslinieks atstāsta veikalā redzēto, ka kāda kundze nesusi lielos iepirkumu maisiņus, kas pilni ar cukura un sāls pakām – ja būtu vasara vai rudens, Guntis vēl saprastu, ka zaptēm un gurķiem.

Bet tā kā tas tiek darīts saceltās panikas dēļ, Veits par šādām situācijām tikai pasmaida. Viņam ledusskapī vienmēr esot gaļas konservi – ja vajadzēs, ēdīšot tos.

Viņš Latviju pamest netaisās un retoriski vaicā somu krāmētājiem – uz kurieni tad grasāties doties?

Guntis ir drošs, ka ar mums nekas slikts nenotiks, turklāt ir dienējis padomju armiju un prot rīkoties ar automātu.