Hokejs ir ļoti aizraujošs un neparedzams sporta veids. Lai gan parasti šķiet, ka jāuzvar spēcīgākajam, taču hokejā ir bijuši atgadījumi, ka veiksme ņēmusi virsroku un nesusi uzvaru vājakajai komandai.  Tomēr, ja esat hokeja iesācējs, šis sporta veids var būt mulsinošs, taču neuztraucieties, jo hokeja pamatus nav grūti apgūt. Sportazinas ir viens no vadošajiem portāliem Latvijā, kas nepārtraukti veido sporta saturu, kas ne tikai informē, bet arī var Jūs izglītot.

Padomi, lai kļūtu par hokeja fanu

1. Apgūstiet hokeja pamatus

Pirmkārt, Nacionālā hokeja līga ir šī sporta veida augstākā līga, kurā ir 30 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās. Papildus NHL ir arī zemākās līgas, koledžu līgas un Eiropas līgas, kurās tiek spēlēts augstā konkurences līmenī. Hokejs ir Olimpiskais sporta veids gan vīriešiem, gan sievietēm.

Hokeja spēle ilgst 60 minūtes, kas sadalītas trīs 20 minūšu periodos. Starp periodiem ir 17 minūšu pārtraukumi. Ja pamatlaikā jeb 60 minūšu laikā komandu rezultāts ir neizšķirts, tiek spēlēts piecu minūšu pagarinājums. Ja pagarinājumā tik un tā ir neizšķirts, abas komandas piedalās metienu sērijā. Lai gūtu vārtus, spēlētājam ir jāiemet ripa vārtos. Tā ir spēle vārtsargs pret spēlētāju, ļoti saspringta, taču visvieglākā spēles daļa.

2. Apgūstiet hokeja noteikumus

Ja skatāties veco laiku hokeja filmas, vai pat veco laiku hokeju, var šķist, ka noteikumu nav. Taču noteikumi ir, un to ir daudz. Lielākā daļa hokeja noteikumu ir saistīti ne tikai ar laika noteikšanu, bet arī ar sodiem. Ticiet vai nē, vairums sodu mērķis ir pasargāt spēlētājus no traumām. Hokejā soda mērus izšķir maznozīmīgie un lielie.

Parasti maznozīmīgie sodi ir šādi:

* Paklupšana;

* Augsta piespēle (nūjas kustība virs jostasvietas un traumas gūšana – viens no galvenajiem veidiem, kā spēlētāji zaudē zobus);

* Sitiens ar elkoni;

* Spēles aizkavēšana (parasti to piemēro, ja izrādās, ka spēlētājs tīšām izmetis ripu no spēles vai izjaucis vārtus – ja abos gadījumos spēle tiek pārtraukta);

* Cross-checking (sitiens spēlētājam ar nūjas kātu);

* Aizķeršana (izmantojot nūjas izliekumu aiztur spēlētāju).

Parasti lielākie sodi ir šādi:

* Cīņa;

* Uzbraukšana virsū (spēlētāja speciāla iestumšana slidotavas bortā).

Būtībā jebkuru maznozīmīgu sodu var uzskatīt par lielu sodu, ja ir bijis nolūks nodarīt miesas bojājumus.

3. Kas ir soda kaste?

Kas notiek, ja spēlētājs saņem sodu? Viņam ir jāizlaiž daļa spēles – vai nu divas minūtes par nelielu sodu, vai piecas minūtes par lielu sodu. Soda kaste patiesībā ir kabīne, kas atrodas pretējā ledus malā no spēlētāju soliņiem. Soda kastes iekšpusē sēž laika skaitītājs, kura vienīgais uzdevums ir turēt neapmierināto hokejistu kabīnē, līdz beidzas viņa soda laiks.

Tas nav tik grūti, kā izklausās. Ja spēlētājs atstāj boksu, pirms ir beidzies viņa laiks, viņš saņem vēl vienu sodu. Viņa komandai līdz soda termiņa beigām pietrūkst spēlētājs. To sauc par spēli mazākumā. Spēlētājiem ir jāpaliek soda kastē vai nu līdz brīdim, kad beidzas soda laiks, vai līdz pretinieki gūst vārtus. Lielo sodu gadījumā spēlētājs paliek soda laukumā visu noteikto laiku.

4. Skatieties hokeju

Tagad, kad esat apguvis dažus pamatus, vienkārši noskatieties dažas spēles. Vispirms skatieties spēles televīzijā. Televīzijas hokeja pārraidēs piedalās arī analītiķis, kas reizēm ir pensionēts spēlētājs, un citi komentētāji. Viņi Jums izskaidros spēli tā, it kā Jūs būtu iesācējs – tāds ir viņu mērķis.

5. Sāciet sekot līdzi kādai komandai

Sekojiet līdzi valsts profesionālajai komandai. Varbūt ir kāda iecienīta vidusskolas vai universitātes komanda. Vai arī izvēlieties kādu no NHL komandām. Jūs varētu sākt ar to, ka sekojat līdzi pašreizējiem Stenlija kausa čempioniem. Būt hokeja fanam, nozīmē sekot līdzi komandai un ar prieku to atbalstīt, apmeklējot spēles klātienē vai vismaz skatīties tās TV vai online.

6. Izvēlieties mīļāko spēlētāju

Tiklīdz pasludināsiet sevi par hokeja fanu, cilvēki jautās, kurš ir Jūsu mīļākais spēlētājs. Dažiem cilvēkiem patīk vārtsargi – stingrie puiši. Citi slavē uzbrucējus vai komandu kapteņus, izvēlieties gudri!

7. Iegādājieties hokeja fanu piemiņas lietas

Laiks parādīt savas komandas krāsas! Hokeja suvenīru klāstā ir tik daudz iespēju, un, pateicoties internetam, tās ir tik viegli pieejamas. Jūs varat sākt ar nelielu pirkumu, piemēram, vienkāršu T-kreklu vai cepuri. Sporta preču tirgotāji ir pat sapratuši, ka sievietes labprāt pērk apģērbu, tāpēc ir daudz modernu iespēju.