Pavisam nesen Facebook vietnē kāds vīrietis dalījās par piedzīvoto 13. Saeimas pirmajā sēdē. Savu stāstīto viņš uzreiz sāka ar skarbu novērojumu. Proti – jebkurš uzņēmums bankrotētu, ja strādātu tik neefektīvi kā Saeima.

Attiecīgi pēc tma Juris detalizēti izklāsta, kāpēc viņš domā tieši tā un ne citādi:

Vakar pirmo reizi biju Saeimā. Un pirmo reizi klātienē vēroju Saeimas sēdi. Tā bija jaunievēlētās – 13. Saeimas – pirmā sēde. Un pēc tās prom devos ar pārdomām. Proti – jebkurš uzņēmums bankrotētu, ja strādātu tik neefektīvi kā Saeima.

Kāpēc tā aizdomājos? Lūk, kāpēc! Saeimas sēde sākas pulksten 10.00 Un pēc 15 min, kā laikā atskanēja valsts himna, svinīgo uzrunu teica prezidents un iebalsoja mandātu komisiju, sēdē tika pasludināts pārtraukums. Līdz pulksten 12!

Pusotru stundu starpbrīdis! Jau! Uzreiz! Pēc 10 minūšu “darba” jau teju divas stundas dīkstāve! Kāpēc? Tāpēc, ka ir nepieciešama kaut kāda tehniska procedūra, kas aizņem daudz laika. Cik saprotu, ievēlētajai mandātu komisija kaut kas jāpārbauda, lai Saeima varētu sākt savu darbu.

Kamēr tas notiek, tikmēr 90 deputāti klīst bezdarbībā. Kāds aiziet ministres dzimšanas dienu pasvinēt, kāds iepazīst Saeimas un tās apkārtnes kafejnīcas.

Starpbrīdis beidzies, deputāti atgriezušies darbā. Sākas ilgstoša procedūra, kas saucas zvēresta došana. To es saprotu – svarīga lieta. Mazāk vai vairāk raita procedūra, bet nepieciešama. Paiet stundas trīs, kamēr 100 gudrās galvas atrāda, cik nu kurš valodas un dialektus samācījies.

Un pēc tā saldais ēdiens – Saeimas prezidija ievēlēšana. Aizkulisēs visi jau sen vienojušies, ko iecels par saviem priekšniekiem. Atliek vien tehniska procedūra – nieka piecu cilvēku ievēlēšana. It kā sīkums – nobalso un miers mājās. Bet…

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!