Šī nedēļa iesākās ar spēcīgām vēja brāzmām, kas piekrastē sasniedza pat 21 m/s. Nedēļas turpinājumā, naktī no trešdienas uz ceturtdienu, Latviju sasniedza lielāka nokrišņu zona – valsts centrālajos un austrumu rajonos ir izveidojusies 4-8 cm bieza sniega sega.

Piektdien un sestdien stipras vēja brāzmas vai ievērojams sniega segas pieaugums nav sagaidāms un nedaudz paaugstināsies gaisa temperatūra, bet jau svētdien un nākamās nedēļas sākumā Latvijā atkal ieplūdīs aukstākas gaisa masas.

Tuvākajā naktī gaisa temperatūra nedaudz paaugstināsies un vairs tikai vietām tā būs zemāka par -5 grādiem. Debesis būs lielākoties mākoņainas un teritorijas lielākajā daļā nakts pirmajā pusē gaidāms neliels sniegs.

Arī sestdien saglabāsies lielākoties mākoņains laiks un vietām gaidāmi nelieli nokrišņi – sniegs, slapjš sniegs, bet gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +1…-2°.

Savukārt naktī uz svētdienu kļūs nedaudz vēsāks un gaisa temperatūra daudzviet pazemināsies līdz -4…-9 grādiem, vien piekrastē tā būs nedaudz augstāka.

Dienas laikā gaiss iesils līdz +1..-4 grādiem. Arī jaunajā darba nedēļā debesis bieži aizklās mākoņi, tomēr, tām skaidrojoties, nakts laikā gaisa temperatūra strauji pazemināsies – vietām austrumu rajonos termometra stabiņš noslīdēs līdz -10…-15 grādu atzīmēm.

Latviju pa laikam šķērsos nelielas nokrišņu zonas, nesot sniegu, kā arī darba nedēļas otrajā pusē pakāpeniski pastiprināsies dienvidaustrumu vējš.

Avots