Šodien, 10. martā, Latviju pāršalca sēru vēsts, ka mirusi savā dzīvesvietā Ozolnieku novadā atrasta 53 gadus vecā Valsts Ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Neskatoties uz to, ka vardarbīgas nāves pazīmes nav konstatētas, sākts kriminālprocess, vēsta Latvijas televīzija.

Tas tiks darīts ar mērķi, lai ekspertīzē noskaidrotu precīzu augstās valsts amatpersonas nāves iemeslu. Intervijā Latvijas televīzijai atzina VID preses pārstāve Aļona Zandere, ģenerāldirektore šorīt neesot pamodusies.

To VID pastāstījis Cīrules vīrs. Mammu nu zaudējuši arī dēls un meita. Finanšu ministres pārstāvis Arno Pjatkins norādīja, ka pagaidām vietas izpildītājs varētu tikt nozīmēts pirmdien, 12.martā, kad paredzēta finanšu ministres tikšanās ar VID vadību.

Plānots, ka ministres un VID vadības sapulce sāksies deviņos no rīta. Pēc sapulces ministre un VID vadība varētu sniegt komentārus medijiem. Līdzjūtību izteikusi arī finanšu ministre, piebilstot, ka Ilze Cīrule bijusi prasmīga, krietna un emocionāli stipra.

Savā līdzjūtībā Finanšu ministrijas darbinieki pauž, ka, pateicoties Cīrulei, VID darbībā ir panāktas nozīmīgas pārmaiņas, kas apstiprina vadītājas prasmīgo un radošo skatījumu un pieeju darbam.

Video: