Gājēju tuneļi Rīgas centrā pie Centrālād zelzceļa staciju un tirdzniecības centra “Stockmann” jau sen iemantojuši bēdīgu slavu kabatzagļu dēļ. Sociālajos tīklos kārtējo reizi brīdina par slīpētiem garnadžiem. “Pazemes pārējā blakus “Stockmann” atkal uzdarbojas zagļu banda.

Kamēr viena čigāniete atver somu, izskrien priekšā un novērš uzmanību, tikmēr pārējās zog vērtīgo no somas (pieskrien no aizmugures).

Uzbrūk tur, kur nav kameras – uz trepēm. Visas izliekas par ārzemniecēm, runā angļu valodā. Kopā ar čigānietēm ir divas jaunietes ar gariem, gaišiem matiem, abas ar zilām acīm. Visa banda ģērbta melnās drēbēs. Policiju informēju.

Policisti teica, ka viņas tur visu laiku. Policisti teica, ka neko vērtīgu nav jātur somā. Vēl policisti teica, ka zog ne tikai makus, bet arī telefonus un mājas atslēgas.

Esiet uzmanīgi un pabrīdiniet pārējos!” aicina Rita. Vēl februāra sākumā informējām par gadījumu, kad gājēju tunelī pie “Origo” tika nozagts maks.

Policija brīdina, ka kabatzagļi savus upurus neizvēlas nejauši, bet gan iepriekš rūpīgi noskata no neuzmanīgo vidus. Rudenī un ziemā kabatzagļa palīgs ir arī potenciālā upura biezais apģērbs.