Saka, ka esot precīza kopija. Džulio Fanti, kurš pasniedz mērījumu metodoloģiju Padujas universitātē, daudzus gadus pētījis Turīnas līķautu un nu izveidojis 3D atveidojumu, kas darināts pēc mērījumu rezultātiem.

„Tagad Jēzu Kristu varam iztēloties vadoties no šī darba,” saka Fanti. Bilde Saskaņā ar pētījumiem, Jēzus Kristus bija liela auguma cilvēks, gandrīz 180 cm, kad vidējais cilvēka garums tolaik bija ap 155 cm.

Fanti paskaidroja, ka 3D attēlojums ļāvis saskatīt daudzās rētas, kas bijušas uz līķautā tītā cilvēka ķermeņa: „Es saskaitīju ap 370 sitienu rētas, neieskaitot rētas uz sāniem, kas tur arī noteikti bija, bet kuras uz līķauta nav redzamas tāpēc, ka līķauts saskāries ar ķermeni tikai no priekšpuses un mugurpuses.

Bez tam, 3D rekontrukcija ļāva noskaidrot, ka nāves brīdī cilvēks, kurš bijis līķautā, ir karājies uz labo pusi, viņa labais plecs bija izmežģīts tik ļoti, ka bijuši traumēti nervi.” Bildes Strīdi ap turīnas līķautu risinās jau krietni sen.

Katoļu baznīca apgalvo, ka tajā bijis ietīts Jēzus Kristus ķermenis pēc krustā sišanas. 2013. gadā Fanti kļuva par Itāļu žurnālista Saverio Gaetas, kurš dokumentējis līķauta pētījumus un apgalvojis, ka tas ir īsts, grāmatas līdzautoru.

Lūk, ka izskatās 3D modelis video: