Mēs reizēm domājam par jautājumiem, kuri mūs pilnīgi neinteresēja vēl pirms nedēļas. Taču cilvēka būtība ir tāda, ka dažādu faktoru ietekmē mēs pēkšņi sākam domāt un interesēties par visdažādākajiem procesiem un situācijām.

Lielākais vairums cilvēku, kas atrodas NVS valstīs, dzīvo PSRS mantojuma 9-stāvu mājās. Bet kāpēc masveida apbūvei bija tieši 9 stāvi? Apaļam skaitlim taču varēja būvēt 10 vai 15 stāvu ēkas.

Atbilde ir visai vienkārša: standarta mehanizētās ugunsdzēsības mašīnai kāpņu augstums ir 28 metri. Un tieši tāds bija pieļaujamais augstums, kas bija paredzēts normatīvajos dokumentos.

Jāņem vērā arī faktu, ka viena stāva augstums ir 2,8 – 3,00 metri un tam vēl pieskaita cokola augstumu, tad vairumā gadījumu sanāk, ka ugunsdzēsības kāpnes sniedzas līdz 9. stāvam.

Celtnēm, kuru augstums pārsniedz 28 metrus, ir nepieciešamas neapdūmojamas kāpnes H1. Bet tie jau ir papildus izdevumi, attiecīgi arī 1 kvadrātmetra cena augs. Arī vietu šādas kāpnes aizņems ēkā vairāk. Tāpēc arī šāds risinājums ir izdevīgs tikai mājām, kuras augstākas par 14 stāviem.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!