Nesen notikušais atgadījums Noginskas dīķī Serpuhovā varēja beigties pavisam citādāk…

Deviņgadīgs puika nolēma pārbaudīt pirmā ledus izturību, ielūza tajā un sāka slīkt. Par laimi, viņam palīgā nāca vietējā iedzīvotāja. Viņa izvilka zēnu no ledainā ūdens un aizveda viņu mājās pie vecākiem.

Dēļ izbīļa tie pat nepaspēja noskaidrot glābējas uzvārdu un arī vārdu atcerējās neprecīzi. Tagad viņas vārds ir zināms – tā ir Inga Požaluistina. Mums izdevās sazināties ar viņu un noskaidrot, kas notika tajā dienā.

Mēs ar draudzeni Tatjanu Parhomenko gājām pastaigāties ar bērniem gar dīķi, – atceras Inga. – Gājām pļāpājām, līdz Tatjana pamanīja, ka kāds bērns ielūzis ledū. Viņa pasauca mani, mēs skrējām uz tiltiņu. Ja godīgi, ļoti stipri sabijos, un kad skrēju, galvenā doma bija, kaut tikai paspētu.

Aptuveni deviņu gadu puisītis viss atradās ūdenī, ar rokām viņš centās turēties pie tiltiņa. Paķēru viņu un izvilku no ūdens. Biju tādā šokā, ka likās, ka puika ir spalvas vieglumā.

Nomierināju viņu, uzvilku viņam mugurā savu vējjaku un aizvedu mājās pie vecākiem. Man pašai ir astoņgadīgs dēls, un bail pat iedomāties, ka tā puikas vietā varētu būt mans dēls. Domāju, ka katra māte līdzīgā situācijā rīkotos tāpat.

Lūk, kādi varoņi dzīvo starp mums. Neviens netraucē mums veikt dižus darbus. Ņemiet piemēru no Ingas un nekad nepalieciet vienaldzīgi pret līdzcilvēku nelaimēm. Paldies, Inga!