Infektologs Uga Dumpis mikroblogošanas vietnē Twitter komentējis jautājumu par vienlaicīgu vakcināciju gan pret Covid-19, gan pret gripu.

Kā raksta Dumpis, abas vakcīnas var apvienot. Viņš uzsver, ka jo īpaši tas būtu ieteicams cilvēkiem, kas ir riska grupās. “Covid19 vakcināciju var apvienot ar vakcināciju pret gripu. Abu vakcīnu vienlaicīga ievadīšana ir droša un imūnā atbilde ir vienlīdz efektīva.

Senioriem un citām riska grupām, kas abām slimībām pārklājas, tas šoruden būtu īpaši aktuāli,” raksta Dumpis.

Vienlaikus Ministru kabinets otrdien lēma piešķirt veselības aprūpes nozarei vairāk nekā 25,85 miljonus eiro, lai segtu izdevumus, kas radušies Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanā, informēja Veselības ministrijā.

Vairāk nekā 0,87 miljoni eiro tiks novirzīti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD). Pēc ministrijā paustā, straujais saslimstības ar Covid-19 kāpums ievērojami ietekmējis NMPD darbu, radot papildu izdevumus, reaģējot uz pieaugošo izsaukumu skaitu, nodrošinot Covid-19 pacientiem nepieciešamo skābekļa daudzumu, medicīnisko ierīču pieejamību un pacientu pārvešanu starp stacionāriem atbilstošas ārstēšanas un aprūpes nodrošināšanai.

Jau ziņots, ka iepriekš 26. oktobrī Ministru kabinets piešķīra veselības aprūpes nozarei 2,4 miljonus eiro, kas paredzēti ārstniecības iestādēm, lai kompensētu to izdevumus Covid-19 seku novēršanā.