Esošais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs šobrīd tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu.

Kā tiek vēstīts, tad Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas – par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kā preses konferencē pirmdien paziņoja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume, šajā kriminālprocesā aizdomās tiek turētas divas personas – augsta Latvijas Bankas amatpersona un kāda fiziska persona. Savukārt kukuļa apmērs esot vismaz 100 000 eiro.

KNAB iesāktajā kriminālprocesā tika aizturēti Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons. Piektdien, 16. februārī, Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā Langstiņos veiktas kratīšanas. Tajā pašā dienā tika aizturēts arī uzņēmējs Martinsons, taču svētdienas vakarā viņu no Valsts policijas (VP) izolatora atbrīvoja.

Savukārt Rimšēvičs izolatorā atradās kopš nakts uz svētdienu, un tika atbrīvots pirmdienas vakarā.

Rimšēvičam noteikta 100 000 eiro drošības nauda, kuru “kāds labs Rimšēviča draugs” jau esot iemaksājis Valsts kases kontā, informēja viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Viņam arī noteikts amata pienākumu pildīšanas aizliegums.

Ar aicinājumu Rimšēvičam atkāpties no amata pēc viņa aizturēšanas klajā nāca virkne politiķu. Taču pats Rimšēvics ir nolēmis neatkāpties no amata.

Kā tiek vēstīts, Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī. 2019.gada nogalē beidzas trešais pilnvaru termiņš.