Mediķu darbs ir potenciāli bīstams dzīvībai. Ārsti ik dienu saskaras ar bīstamām slimībām un infekcijām, kas izplatās pa gaisu pilienu veidā. Bet reizēm lielu bīstamību rada paši cilvēki…

Tas notika naktī no sestdienas uz svētdienu kādā no provinces pilsētām. Pie nakts kioska apstājās mašīna, kuras vadītājs izkāpa, lai nopirktu cigaretes.

Kabīnē palika jauna simpātiska sieviete – ārste baltā halātiņā.

Tajā pat laikā pie kioska (acīmredzot, lai „uztankotos”) pienāca iereibušu jauniešu pulciņš, kas pamanīja kabīnē sēdošo simpātisko dāmu un sāka ar viņu runāties. Skanēja frāzes „Vai nevēlaties mums pievienoties?”, „Tēju, kafiju, padejosim?” un tamlīdzīga dzērušu ļaužu mēļošana.

Pēc pieklājīga, bet strikta atteikuma situācija iegūst visai nopietnu raksturu: puiši sāk vilkt meiteni āra no mašīnas (saka, negribi pa labam, nāksi vienalga kā).

Auto vadītājam, kas nāca palīgā meitenei, iedeva pa žokli tā, ka tas atslēdzās. Pa to laiku…

Mašīnas aizmugurējās durvis pēkšņi atvērās un no turienes iznāca trīs uztrenēti sanitāri.

Izrādījās, ka tā bija ātrās psihiatriskās palīdzības mašīna, kas bija braukusi uz izsaukumu pie kāda satrakojušās pacienta, kas galu galā nebija viņu pacients un viņi vienkārši brauca atpakaļ uz slimnīcu. Bet par to, kādi sanitāri strādā šajā sfērā, laikam nevienam nav jāstāsta.

Dūšīgie puiši ātri tika galā ar iedzērušajiem jaunekļiem, kas bija uzdrošinājušies uzmākties meitenei – ārstei.

Pēc minūtēm desmit garāmbraucošie patrulējošie policisti baudīja visai jautru skatu, kur iereibušie jaunuļi soļoja apkārt ātrās psihpalīdzības mašīnai skandēdami kaut kādu deklamāciju, kuru nu jau atkārtoja gandrīz bez aizķeršanās. Viņi visi tika aizvesti uz atskurbtuvi turpmākai pāraudzināšanai.