Iztēlojieties, ka tagad ir 19.25 un jūs ejat mājas (protams, viens) pēc neparasti grūtas darbadienas. Jūs esat ļoti noguris un saīdzis.

Pēkšņi jūs sajūtat spēcīgas sāpes krūtīs, kas atstaro uz roku un virzās uz žokli. Jūs esat tikai piecu kilometru attālumā no mājai tuvākās slimnīcas.

Diemžēl nav zināms, vai jūs varēsiet līdz tai nokļūt. Jūs izgājāt pirmās palīdzības sniegšanas kursu, bet pasniedzējs jums toreiz nestāstīja, kā palīdzēt pašam sev.

Kā izdzīvot, ja ir sirds lekme, bet jūs esat viens?

Tā kā daudzi cilvēki ir vieni, kad viņiem uznāk sirds lēkme, viņiem ir tikai aptuveni 10 sekundes laika, pēc tam sirds sāk pukstēt nevienmērīgi un cilvēks sāk just, ka tūlīt zaudēs samaņu.

Taču arī tādos gadījumos cilvēks var palīdzēt sev daudzreiz un enerģiski klepojot. Pirms katras klepošanas vajag dziļi ieelpot. Klepum jābūt dziļam un ilgstošam kā cenšoties atklepot krēpas no plaušu dziļumiem. Ieelpa un klepus jāatkārto ik pēc 2 sekundēm bez pārtraukuma, kamēr atnāks palīdzība, vai kamēr jutīsiet, ka sirds atkal sāk pukstēt ritmiski.

Dziļās ieelpas piegādā plaušām skābekli, bet klepošana saspiež sirdi un uztur asins cirkulāciju. Kā arī palīdz tai atjaunot normālu ritmu. Tadā veidā sirds lēkmes upuri var nokļūt līdz slimnīcai.

Pastāstiet to iespējami vairākiem cilvēkiem. Tas var kādam izglābt dzīvību. Kardiologi saka, ja katrs, kurš šo izlasīs, pārsūtīs to 10 cilvēkiem, viņš izglābs vismaz vienu dzīvību.