Mīlestība ir jūtas, kas vieno cilvēkus cauri gadiem. Lai kur viņi arī dzīvotu, lai kādas ticības viņi būtu, lai ko nedarītu, droši var teikt tikai vienu: šodien iemīlējušies jūtu uzplūdā zaudē galvu tāpat, kā pirms tūkstošiem gadu.

Daudzie zinātnieku atklājumi tikai apstiprina šo viedokli. Atradums, par kuru stāstīsim šodien, ir vēl viens pierādījums tam.

Izrakumi, kuru rezultātā tika atrasti šie mīklainie skeleti, tika veikti Irānas ziemeļrietumos. Kādreiz tur atradās samērā liela pilsēta Teppe Hasanlu.

Cilvēki tur dzīvoja jau kopš neolīta laikiem. Vairākas reizes to izpostīja kari, bet pēc tam tā tika atjaunota atkal.

Mūsu ēras 9. gadsimtā Teppei Hasanlu pienāca gals. Pilsētu ieņēma ienaidnieka armija, iedzīvotāji tika nogalināti vai aizdzīti verdzībā, bet celtnes aprija ugunsgrēki. Cilvēki vairs neatgriezās tukšajā pilsētā un, pateicoties tam, arheologi atklāja šeit daudz interesantu lietu.

Visinteresantākā no tām bija divi skūpstā sastinguši skeleti. Pateicoties kaulu analīzei, noskaidrojās, ka vīrietis un sieviete gājuši bojā fatālajā ugunsgrēkā.

Spriežot pēc visa, sapratuši, ka izglābties viņiem nav lemts, iemīlējušies saskūpstījās. Tādus viņus atrada pēc trim tūkstošiem gadu!

Dažas jūtas tomēr ir mūžīgas!