Reizēm domas par iespējamo armagedona iestāšanos var cilvēku pamudināt darīt visai neparastas lietas. Iepriekš mēs rakstījām par kādu Kanādas iedzīvotāju, kurš aiz bailēm no atomkara uzbūvēja bunkuru no veciem autobusiem un nosauca to par “ Šķirsts 2”.

Mūsu šīs dienas varonis ideju par Noasa škirstu uztvēris burtiskāk. Pavisam nesen holandiešu biznesmenis Johans Heibers no Dordrehtas pilsētiņas uzbūvēja īstu Noasa šķirsta kopiju, vadoties pēc tā Bībeles apraksta.

Kas pamudināja Johanu uz šādu darbu? Pēc vienas versijas, doma par kuģa būvniecību vīrietim ienākusi prātā 1992. gadā, kad viņš saviem bērniem vakaros lasījis par Noasa šķirstu. Citos avotos teikts, ka viss sācies ar to, ka Johans Heiber sapnī redzējis, ka viņa dzimto Nīderlandi pārklāj milzu vilnis.

Lai kā tur arī nebūtu, skaidrs ir viens – šis nav pirmais Johana mēģinājums uzbūvēt bībeles kuģi. Pirmo šāda veida būvi holandietis pabeidzis ap 2006. gadu. Toreiz gan kuģis bijis divreiz mazāks par bībelē aprakstīto.

Dordrehtā parādījusies Noasa šķirsta samazinātā  kopija sākusi piesaistīt tūristu uzmanību. Iespējams, ka tieši tas rosināja biznesmeni ķerties klāt otrajam, nu jau pilna mēroga kuģim.

Ej uz nākamo lapu un apskaties, kā izskatās iekšpusē!