Kā tiek ziņots, tad pēc četru dienu ilgiem meklēšanas darbiem ceturtdien neilgi pirms pulksten 11 ūdenslīdējiem izdevies atrast Valmierā, Gaujā noslīkušo zēnu, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Kā vēsta VUGD savā Facebook lapā: “Pirmdienas pēcpusdienā, 3.jūlijā, ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gaujas upi Valmierā, kur zem ūdens bija pazudis apmēram 12 gadus vecs zēns, kurš tobrīd kopā ar vēl diviem zēniem bija devies peldēties. Pēc četru dienu ilgiem meklēšanas darbiem, šodien īsi pirms plkst. 11.00 ūdenslīdēji noslīkušo zēnu atrada.

Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem un ik gadu tieši vasaras mēneši (jūnijs, jūlijs un augusts) ir tie mēneši, kuros nelaimes uz ūdens notiek visbiežāk – 2016. gadā atpūta pie ūdens vasaras mēnešos traģiski beidzās 44 cilvēkiem, to skaitā arī diviem bērniem, kuri noslīka…”

“VUGD aicina vecākus ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus, kas saistīti ar atpūtu pie ūdens. Iesakām peldēties tikai oficiālajās peldvietās (par to liecina zīme “Peldēties atļauts”), vai, ja tuvumā nav šādu peldvietu, tad tādās peldvietās, kuru krasts ir lēzens, ar cietu pamatu, bez lielas straumes un atvariem. Kā arī visdrošāk būs, ja bērni nedosies peldēties vienatnē, bet to darīs pieaugušo klātbūtnē.”

Izsakām visdziļāko līdzjūtību…