Vēl pirms 150 gadiem uz mūsu globusa bija daudz baltu laukumu. Bērni ar baudu lasīja grāmatas, kurās ceļotāji aprakstīja eksotiskas valstis, bet sabiedrību pastāvīgi satrauca ziņas par pārsteidzošiem atklājumiem.

Šodien no baltajiem laukumiem nav vairs ne miņas. Tikai kaut kur uz zemeslodes ir palikuši stūrīši, kur cilvēki vēl dzīvo kā sensenā pagātnē.

Viens no tādiem stūrīšiem ir apkaime, kur dzīvo indiāņu janomamo cilts. Tas ir džungļos kaut kur starp Brazīliju un Venecuēlu.

Pēc zinātnieku teiktā, janomamo cilts sastāv no daudzām atsevišķām ciltīm. Vairākas no tām ir lieliski informētas par lielo pasauli un uztur kontaktus ar civilizāciju.

Bet ir starp janomamo ciltiņām arī tādas, kuras dzīvo džungļos pēc savas kārtības un neuztur sakarus ar citiem cilvēkiem.

Fotoattēlos fiksēts mohihatetēma cilts ciemats. Kādreiz zinātnieki jau ir veikuši aerofotografēšanu virs šī ciema, bet tad indiāņus pazaudējuši no redzesloka. Pēc fotogrāfu vārdiem, pa šo laiku cilts ir skaitliski pieaugusi. Spriežot pēc visa, ciltī klāt nākušas vismaz divas jaunas ģimenes.

Cilts aktīvi izvairās no kontakta ar apkārtējo pasauli, šie ļaudis nekontaktējas pat ar citām janomamo ciltīm. Pamanījuši virs saviem mitekļiem gaisa transportu, mohihatetēmieši reaģēja visai agresīvi. Kamēr vairums cilts cilvēku ar izbrīnu aplūkoja lidojošo mašīnu, daži draudoši demonstrēja ieročus.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!