Pārsteidz fakts, ka 40 alpīnisti redzēja nosalstošo Deividu, bet neviens neapstājās, lai palīdzētu.
Edmunds Hillarijs, pirmais cilvēks, kurš iekarojis Everestu, kritizē alpīnistus, kuri nepievērsa uzmanību Deividam: “Ja jums ir spēks un jūs redzat cilvēku, kuram nepieciešama palīdzība, tad jūsu pirmais uzdevums ir palīdzēt viņam tikt atpakaļ lejā, virsotnes iekarošanai tad jāaiziet otrajā plānā,” viņš teica Jaunzēlandes avīzei “Heralds” pēc ziņas par Deivida Šārpa nāvi.
Visvecākais alpīnista līķis Everestā tika atrasts 1999. gadā, 75 gadus pēc viņa nāves. Džordžs Mellorijs gribēja būt pirmais cilvēks, kurš uzrāpsies virsotnē. Skatieties, par ko šī ideja pārtapa…
Augšējā torsa daļa, kreisā roka un daļa kāju teicami saglabājušās visu šo laiku. Viss, kas alpīnistam bija līdzi, ir vienkāršs aprīkojums un lieli skābekļa baloni.
Mums nav lemts zināt, vai Mellorijam izdevās pabeigt iesākto, bet runas par viņu klīda daudzus gadus! Viņa laikabiedri uzskatīja viņu par vienreizēju klinšu kāpēju, bet uz jautājumu, kāpēc viņš ir nolēmis iekarot Everestu, Mellorijs atbildējis: “Tāpēc, ka tas ir.”
Kas nu patiesi stindzina dvēseli, tad tas ir Hannelores Šmacas līķis. Viņa kļuva par pirmo sievieti un pirmo Vācijas pilsoni, kura gājusi bojā Džomolungmas augšējās sienās.
Nokļuvusi līdz kalna virsotnei un pārdzīvojusi sniega vētru naktī, viņai vajadzēja noiet vien 100 metrus, lai nokļūtu alpīnistu nometnē…
Visas Everesta briesmas tu redzēsi video:
Piekrīti, uzkāpt pašā Džomolungmas virsotnē ir ne tikai dižens varoņdarbs. Tā ir arī dzīvībai bīstama ideja. Neraugoties uz to, cilvēki atkal un atkal mēģina savus spēkus, dodoties iekarot draudīgās Everesta klintis. Bet mums atliek tikai viņiem novēlēt veiksmi!
Šeit ir 0 komentāri
Izsaki savu viedokli!