Everesta iekarošana ir varoņdarbs, kurš prasa milzīgu piepūli. Daudzi ir gājuši bojā, cenšoties sasniegt virsotni, un šo nelaimīgo cilvēku ķermeņi brīdina alpīnistus par iespējamām briesmām.

Mēs visi zinām, ka Džomolungma ir augstākā virsotne pasaulē, bet reti kurš iedomājas, ka tā būtībā, ir arī milzīga kapsēta. Vairāk nekā 40 000 cilvēku jau ir mēģinājuši uzrāpties pašā virsotnē. Diemžēl daudzi no viņiem neatgriezās.

Gandrīz visi alpīnisti, kuri sasnieguši mirušo zonu (teritorija augstāka par 7,9 km virs jūras līmeņa), savā ceļā ir sastapuši “Zaļos zābakus” – indieši alpīnista līķi, kurš miris šeit 1996. gadā. Bojā gājušā indieša ķermenis pelnīti tiek uzskatīts par vispazīstamāko visa Everestā un norāda uz 8500m augstumu.

2006. gadā vēl viens alpīnists sastādīja zaļajiem zābakiem kompāniju, sarāvies čokurā un piespiedis rokas pie ceļiem. Uz visiem laikiem.

Deivids Šārps, alpīnists no Anglijas, nolēma izdarīt nedzirdēto – iekarot Everestu vienatnē. Sasniedzis alas, kur atdusas “Zaļie zābaki” vīrietis nolēma atpūsties, bet ar laiku saprata, ka vairs nespēj turpināt ceļu. Pēc dažām stundām viņš nosala, burtiski pusmetra attālumā no neveiksmīgā indieša.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!