Jau ilgu laiku ārsti cenšas noskaidrot tā saucamā bērnu pēkšņās nāves sindroma iemeslus. Reizēm to vēl sauc arī par nāvi šūpulīti.

Tā skar zīdainīšus, kuri vienkārši nomirst miegā, jo apstājas elpošana, pie tam pat sekcijā nav iespējams noteikt letālā iznākuma cēloņus. Tā mirst aptuveni 6 – 7 bērniņi  no 10 000.

Ārsti turpina pētīt šo parādību. Tā, piemēram, jau ir izveidoti ieteikumi, kuriem sekojot, mirstība šūpulītī ir ievērojami mazinājusies.

Video  veidoja nelielas ASV pilsētiņas Botellas vadība. Tajā jaunajām māmiņām tiek doti 3 vērtīgi padomi, lai mazinātu jaundzimušo miršanas risku. Slēptās kameras ieraksti rāda, kas var notikt, ja šos ieteikumus ignorē.

Pēc video veidotāju domām, mazulim jāguļ vienam savā gultiņā un noteikti uz muguras. Jāpiezīmē, ka  „vienam” nenozīmē „atsevišķā istabā”.  Taču gultiņai bērnam ir jābūt personīgai.

Noskaties video:

Kā redzi, jaunajai māmiņai patiešām pastāv risks mazuli netīšām nospiest vai apsegt ar segu, kas arī var novest pie elpošanas apstāšanās.

Starp citu, runājot par gulēšanu uz muguriņas, arī ārsti to iesaka, jo guļot uz vēdera pēkšņa bērnu mirstība palielinās divkārt. Šis ir ļoti svarīgs brīdinājums!

Tas ir jāzina visiem vecākiem!