Nesen amerikāņu zinātnieki guva ievērojamu sasniegumu, izveidojot mākslīgo dzemdi. Tajā tika turēti aitu embriji. Pirmie izmēģinājumi noritēja labi, un, iespējams, ka drīzumā šis aparāts tiks izmantots neiznēsāto bērnu  glābšanai.

Filadelfijas Bērnu slimnīcas ārsti uzmodelēja dzemdi ar sterila un noslēdzama plastikāta konteinera palīdzību. To piepilda ar šķidrumu, kurš sastāva ziņā imitē augļūdeni. Sirds sūknē jēra asinis, un caur mākslīgo nabu tās virzās uz speciālu aparātu, kur tiek bagātinātas ar skābekli.

Pēc 105 – 120 grūtniecības dienām (cilvēkiem tas atbilst 23 nedēļām) aitu embriji tika ievietoti mākslīgajā dzemdē. Pēc 4 nedēļām viņiem pilnīgi izveidojās plaušas un smadzenes. Dzīvnieciņi varēja atvērt acis, bet uz ķermeņa auga vilna.

Projekta vadītājs Alans Fleiks saka, ka izgudrojums var ievērojami palielināt to bērnu izdzīvošanas izredzes, kuri piedzimuši līdz 25. grūtniecības nedēļai.

Fleika britu kolēģi apgalvo, ka šo izgudrojumu jau var uzskatīt par izrāvienu, kaut vai tāpēc vien, ka mākslīgo dzemdi zinātnieki ir mēģinājuši izveidot jau daudzus gadus!

Noskaties video:

Par projekta īpatnībām vari uzzināt šajā video:

Vēl jāveic vairāki izmēģinājumi laboratorijā, lai zinātnieki paši varētu pārliecināties par šīs ierīces drošību mazuļiem. Līdz tam tas netiks izmantots cilvēku glābšanai.