Kādam organizācijas “Dzīvnieku brīvība” aktīvistam šovasar izdevās dabūt darbu kā cūkkopim SIA “Baltic Pork” fermā. Dzīvniektiesību aktīvists mēnesi strādāja fermā, Allažos, kas specializējas uz cūku pavairošanu – sivēnu ražošanu. Nofilmējot cūku turēšanas apstākļus fermā, viņam izdodas panākt administratīvo lietu pret uzņēmumu, vēsta lat.mixnews.lv.

Kā vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”, organizācijas pārstāvji ir pārliecināti, ka fermās notiek rupji dzīvnieku tiesību un likumu pārkāpumi, jo viņi redzējuši dzīvnieku sišanu, pusdzīvus priekšlaikus dzimušus sivēnus un sivēnmāšu turēšanu aizgaldos, kuros tās nespēj apgriezties.

Industriālo cūkkopību regulē Ministru kabineta noteikumi, kas pieņemti, ievērojot Eiropas Savienības direktīvu. Tie aizliedz turēt sivēnmātes norobežoti pa vienai. Izņēmums ir pirmās četras nedēļas pēc apsēklošanas un pēdējā nedēļa pirms atnešanās. Drīkst nošķirt arī agresīvās sivēnmātes.

“Baltic Pork” pārstāvji savukārt pārmetumus par sivēnmāšu ilgstošu turēšanu sprostos noraidījuši, paziņojot, ka visas cūku labturības prasības tiek ievērotas.

Dzīvnieku labturības prasību ievērošanu ir jākontrolē Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD). Ikgadējā labturības pārbaude uzņēmumā notikusi pagājušajā nedēļā un nekādus pārkāpumus PVD reģionālās nodaļas darbinieki nav atraduši.

Noskatoties dzīvnieku tiesību aizstāvju safilmēto, PVD tomēr izlēmis veikt atkārtotu labturības pārbaudi fermā, kurā konstatēts pārkāpums vienā no fermas korpusiem, kur 96 sivēnmātes nedēļu pirms atnešanās netika turētas grupās, bet individuālajos aizgaldos. Par to sarakstīts pārbaudes protokols un sākta administratīvā lietvedība.

Ej uz nākamo lapu un noskaties video!