Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4. janvāra plkst. 06.30 līdz 5.janvārim plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 35 izsaukumu – astoņi uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar VUGD saņēma informāciju, ka Ventspils novada Tārgales pagastā upē iekrituši divi cilvēki. Viens cilvēks no ūdens bija izcelts pirms VUGD ierašanās, bet otru ugunsdzēsēji glābēji atrada 300 metrus no vietas, kur viņš bija iekritis ūdenī, izcēla un nodeva NMPD mediķiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi.

Šis cilvēks kļuvis par 2022. gadā pirmo no ūdens izcelto mirušo personu.

LASI VĒL: Braucu no Skrundas uz Vaiņodi un ieraudzīju satraucošu skatu. Ar trīcošām rokām visu nofilmēju (Video)

Naktī plkst.00.50 tika saņemts izsaukums uz Lēņu ielu Liepājā, kur dega dzīvokļa ārdurvis, siena un sadzīves priekšmeti 20m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji vienu cilvēku no piedūmotās ēkas izveda, izmantojot glābšanas masku, un vēl seši cilvēki tika evakuēti.

Plkst.02.03 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega neapsaimniekota vienstāva saimniecības ēka, šķūnis, atkritumi konteinerā, sodrēji dzīvojamās mājas dūmvadā, sadzīves tehnika un priekšmeti dzīvoklī.

Vakar VUGD palīdzība bija nepieciešama arī Jelgavas novada Vilces pagastā, kur uz autoceļa Dobele – Bauska bija avarējusi vieglā automašīna. Ugunsdzēsēji glābēji no avarējušās automašīnas atbrīvoja divus cilvēkus un nodeva NMPD mediķiem, kā arī atvienoja transportlīdzekļa akumulatora klemmes.

Ogres novada Lauderes pagastā, pie trīsstāvu mājas bija konstatēta gāzes noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja 20 cilvēkus un norobežoja teritoriju. Gāzes noplūdi likvidēja SIA “Latvijas propāna gāze” darbinieki. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst.07.31 un plkst.10.58 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Savukārt plkst.16.49 tika saņemts izsaukums Lubānas ielā Rēzeknē, kur bija konstatēta gāzes noplūde no pievada piecstāvu mājas dzīvoklī. No ēkas tika evakuēti divi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji aizvēra gāzes ventili dzīvoklī un izvēdināja telpas.

Notikuma vietā darbu turpināja SIA “Latvijas propāna gāze” darbinieki, kuri likvidēja gāzes noplūdi. Plkst.17.19 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.