Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 5. aprīļa plkst. 06.30 līdz 6. aprīlim plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 66 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 35 uz glābšanas darbiem, bet 17 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.08.07 saņemts izsaukums uz Cēsu novada Raiskuma pagastu, kur dega vienstāva koka dzīvojamā māja 80m2 platībā. Notikuma vietā bija izveidojies spēcīgs sadūmojums un daļēji bija iebrucis jumts. Veicot dzēšanas darbus, tika atrasts viens bojāgājis cilvēks.

Plkst.13.49 ugunsgrēks likvidēts.

Atbilstoši VUGS statistikai, šogad ugunsnelaimes prasījušas 22 dzīvības, bet 18 miruši cilvēki izcelti no ūdens.

LASI VĒL: Sabiedrība pārsteigta: Princis Harijs izdarījis ko tādu, ko nožēlos visu atlikušo dzīvi

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega elektrolīnijas balsta stabs, divstāvu ēkas siena un starpstāvu pārsegums, atkritumi, elektrības vadi mājas bēniņos, sodrēji māju dūmvados, virtuves siena vienstāva mājā, zaru kaudze, vienstāva māja un lapene, vieglā automašīna, traktors, piededzis ēdiens, dzīvojamā māja.

Šonakt plkst.01.35 saņemts izsaukums Limbažu novada Viļķenes pagastā, kur uz autoceļa Rīga – Ainaži bija notikusi trīs kravas automašīnu un mikroautobusa sadursme.

Cilvēki no automašīnām bija izkļuvuši pašu spēkiem un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Avārijas rezultātā no automašīnām grāvī bija noplūdusi degviela aptuveni 300 litru apjomā.

Noplūdusī viela tika savākta, kā arī tika atvienotas avarējušo transportlīdzekļu akumulatoru klemmes, un plkst.06.05 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.