Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7. aprīļa plkst. 06.30 līdz 8. aprīlim plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 51 izsaukumu – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 29 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Šonakt plkst.02.26 saņemts izsaukums uz Sēlijas ielu Daugavpilī, kur dega vienstāva koka daudzdzīvokļu māja 40m2 platībā.

Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki. Degošajā mājoklī uz grīdas tika atrasts un no telpām iznests cilvēks, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi. Izsakam līdzjūtību tuviniekiem.

LASI VĒL: Šī 20-gadīgā krieviete neatiet no spoguļa. Viņa sapņo par to, lai viņas pēcpusi atzītu par vislabāko pasaulē (Foto)

Plkst.04.33 ugunsgrēks likvidēts. Mājoklis, kurā izcēlās ugunsgrēks, nebija aprīkots ar dūmu detektoru. Sadūmojums tika pamanīts, pateicoties kaimiņu dzīvoklī uzstādītam dūmu detektoram.

Šogad ugunsnelaimes prasījušas jau 23 dzīvības, bet 18 miruši cilvēki izcelti no ūdens. VUGD atgādina: visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, divos gadījumos – sadzīves priekšmeti uz balkona, vieglā automašīna, daudzdzīvokļu mājas ārdurvis, sodrēji māju dūmvados, granulas katlu telpā, ventilācijas sistēmas vadu izolācija sabiedriskās ēkā.

Esiet uzmanīgi un saudzējiet sevi!