Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13. aprīļa plkst. 06.30 līdz 14. aprīlim plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 95 izsaukumus – 57 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 38 bija kūlas un divi meža ugunsgrēki, 27 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukums bija maldinājumi.

Vakar Ludzas novada Zaļesjes pagastā no upes tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem. Šogad ugunsnelaimes prasījušas 25 dzīvības, bet no ūdens izcelti 20 bojāgājušie.

Vakar plkst.21.53 VUGD saņēma izsaukumu uz Siguldas novada Allažu pagastu, kur dega kokapstrādes angāra jumts 1500m2 platībā.

Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 20 cilvēki. Plkst.01.50 uguns izplatīšanās tika ierobežota un plkst.06.58 VUGD dabu notikuma vietā pabeidza.

Notikuma vietā strādāja VUGD ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot astoņas autocisternas un četras autokāpnes, kā arī Inčukalna brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

LASI VĒL: Ukrainā atklāts viens Nostradama pareģojuma noslēpums (Foto)

Plkst.14.57 saņemts izsaukums Krāslavas novada Dagdas pagastā, kur dega vienstāva māja 60m2, saimniecības ēka 100m2, šķūnis 20m2 un kokzāģētava ar dēļiem 80m2 platībā. Plkst.20.30 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, ēdiens uz ieslēgtas plīts, siens, pirts, vieglā automašīna, dārza mājas un kūla, siena ruļļi, meža zemsedze, kokmateriāli šķūnī, sodrēji māju dūmvados.

Līdz ar laikapstākļu uzlabošanos pieaug arī kūlas ugunsgrēku skaits. Šogad kopumā dzēsti jau 772 pērnās zāles ugunsgrēki. Aicinām iedzīvotājus gaidāmajās svētku brīvdienās nededzināt kūlu un izvēlēties citus teritoriju sakopšanas veidus!

VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai, jo iznīcina vērtīgus augus, kukaiņus, sīkdzīvniekus un putnu ligzdas! VUGD aicina iedzīvotājus sakopt teritorijas bez kūlas dedzināšanas! Ja tomēr ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvaniet 112!