Datoru remonts Daugavpilī atklāj, kā pareizi lietot portatīvos datorus

Kāds nezināms autors teicis, ka tehnoloģijas cilvēkam devušas iespēju iegūt kontroli pār visu, izņemot – pār pašām tehnoloģijām. Tomēr datoru remonta speciālisti Daugavpilī ir pārliecināti, ka nedaudz vairāk izpratnes par datora kopšanu un lietošanu ikdienā varētu krietni vien paildzināt portatīvo datoru kalpošanas mūžu. Sadarbībā ar bezmaksas sludinājumu portālu dalder.lv un datoru remonts Daugavpilī turpinājumā piedāvājam iepazīties ar vienkāršu datoru lietošanas ABC, lai turpmāk saudzīgāk attiektos pret savu ikdienā un darbā tik noderīgo elektronisko palīgu.

Portatīvais dators nemīl netīrumus

Lielā daļā gadījumu no datoru remonta būtu iespējams izvairīties, ja datora īpašnieks ikdienā vairāk rūpētos par to, lai dators būtu kvalitatīvi notīrīts un pasargāts no netīrumiem. Jāgādā, lai apkārtējā vide būtu datora lietošanai piemērota.

Maltīšu ieturēšana portatīvā datora tuvumā ir jo sevišķi kaitīgs ieradums, jo datoram var nodarīt neatgriezeniskus bojājumus. Ja, piemēram, nejauši izlietā kafija sabojā mātesplati, datoru remonts Daugavpilī vairs nepalīdzēs. Ja vairāk paveicas, cieš tikai datora taustiņi. Tie var kļūt lipīgi vai pārstāt reaģēt uz spiedienu.

Ja tomēr uz datora nonāk šķidrums, tas uzreiz jāatvieno no elektrotīkla. Tūlīt pēc tam jāizņem datora akumulators un šķidrums jāuzslauka. Pēc šāda negadījuma datoru remonts Daugavpilī iesaka vērsties pie speciālistiem, lai veiktu datora diagnostiku.

Tāpat būtiska nozīme ir virsmai, uz kuras portatīvais dators ir novietots. Neizbēgami caur datora dzesēšanas sistēmas ventilatoru portatīvajā datorā nokļūst putekļu daļiņas. Lai izvairītos no putekļu negatīvās ietekmes, ieteicams atturēties no datora novietošanas uz tādiem mīkstiem materiāliem kā segas un spilveni, kurus bieži vien sedz putekļi.

Lai atbrīvotu datoru no putekļiem ikdienā, Daugavpils datoru remonta speciālisti iesaka izmantot saudzīgas lupatiņas, kuras darinātas no mikrošķiedras. Tāpat jāatceras, ka tīrīšanas laikā dators nedrīkst būt pieslēgts pie elektrotīkla un ekrānu jātīra horizontālā virzienā. Nepiemērotu tīrīšanas līdzekļu lietošana, piemēram, acetons, pulveris, šķīdinātāji, var būtiski sabojāt ekrānu. Tāpēc jāizvēlas tieši datora ekrānam piemēroti tīrīšanas līdzekļi.

Ieteicama profilaktiska apkope

Lai laicīgi novērstu iespējamos datora bojājumus, doties uz datoru remontu ieteicams vēl pirms nopietni darbības traucējumi likuši par sevi manīt. Katrā datorā būtu nepieciešams instalēt antivīrusu programmu, kura regulāri veic cietā diska skenēšanu. Lai antivīrusu programmas darbotos efektīvi, datoru remonts Daugavpilī atgādina, ka tās nepieciešams arī periodiski atjaunot.

Dators ir regulāri jātīra, lai nerastos datora lēndarbības traucējumi. Diemžēl internetā pieejamas arī krāpnieciskas datora tīrīšanas programmas, kuru lietošana var pat būtiski kaitēt datora darbībai. Tāpēc neprofesionāļiem ieteicams konsultēties ar datoru remonta speciālistiem, lai veiktu drošāko antivīrusa programmas izvēli. Turklāt datora profilaktisko apkopi iespējams arī pilnībā uzticēt profesionāļiem, kuri spēj dot padomus, kā nākotnē to paveikt paša spēkiem.

Jālasa instrukcijas!

Datora remonta speciālisti no Daugavpils ievērojuši, ka datoru īpašnieki nevērtīgi attiecas pret datora lietošanas instrukciju un visbiežāk ar to nekad neiepazīstas. Tāpēc pēcāk rodas neskaidrības par pareizu datora lietošanu.

Daugavpils datora remonta meistari uzsver, ka katram portatīvajam datoram līdzi tiek sniegta detalizēta lietošanas instrukcija, kurā ir smalki izklāstīts, kā apieties ar ierīces akumulatoru un kā veikt pareizu datora uzlādi. Diemžēl ne vienmēr šī informācija ir pārtulkota, tomēr angliski parasti ir pievienots izsmeļošs apraksts.

Jāņem vērā, ka modernajiem litija akumulatoriem pilnīga izlāde ir kaitīga. Tāpēc jāseko līdzi, lai dators nesasniegtu baterijas nulles atzīmi. Datoru remonts Daugavpilī iesaka datoru pievienot lādētājam laicīgi – kad ir sasniegta aptuveni 25-30% atzīme. Taču tāpat datoram kaitīgs ir pārkarsis akumulators.

Daugavpils datoru remonta eksperti uzsver, ka nemainīgs datora lietošanas zelta likums ir tā izslēgšana pēc lietošanas. Datora atstāšana miega režīmā arvien patērē enerģiju, tāpēc pēc noteikta laika dators var pilnībā izslēgties. Bet šāda pilnīga izlāde datoram nodara būtisku kaitējumu.

Atstāj atsauksmes par datoru remontu Daugavpilī!

Bezmaksas sludinājumu portāls dalder.lv nodrošina bezmaksas vietu reklāmai visdažādāko nozaru uzņēmumiem, tostarp datoru remonta servisiem Daugavpilī. Katrs dalder.lv reģistrētais lietotājs bez maksas iegūst savu mini mājaslapu, kurā citiem iespējams atstāt atsauksmes.

Turklāt atsauksmju sistēma darbojas abpusēji – arī datoru remonta meistari var dalīties pieredzē par to, kāda bijusi sadarbība ar konkrēto servisa apmeklētāju. Tas uzņēmējiem var palīdzēt identificēt agresīvus un negodīgus klientus. Tāpat atsauksmju sistēma palīdz veidot uzticamu tēlu un iekarot vairāk pircēju sirdis. Pircēju vērtējums kalpo kā drošības garants nākamajiem klientiem, lai savu tik dārgo elektroierīci uzticētu profesionālu datoru remonta meistaru rokās.

Dalder.lv ir jauna līmeņa sludinājumu portāls, kur klienti un uzņēmēji tiek sadzirdēti! Reģistrācija un sludinājumu ievietošana ir bez maksas.