“NP Jelgavas Biznesa parks” reģenerējis, modernizējis un par daudzu ražotņu mājvietu padarījis nolaisto RAF teritoriju.

Vienā no angāriem pirms gada iemājojusi Latvijā nebijusi ražotne, kurā komplektē daudzstāvu māju komunikācijas šahtu moduļus – Dānijas “NCC” grupas uzņēmums “NCC Shaft”, vēsta “Latvijas Bizness”.

Jelgavā tiek sametinātas un sakomplektētas gatavas šahtas, pa kurām ēku vidienē tiek nodrošināta gaisa ventilācija un rekuperācija, dzeramā un tualetes ūdens padeve, apkure, kanalizācija, lietusūdens novade, kā arī elektropadeve, kā arī dažādas citas sistēmas.

Taču interesantākais ir uzņēmuma attieksme pret darbiniekiem – Latvijā pat neierasta! Algas ir aptuveni pusotru reizi lielākas par tautsaimniecībā vidējo bruto algu, taču ne tas ir galvenais.

“Mums ir apmaksātas pusdienas, kurām katru dienu katrs var izvēlēties no divām zupām, pieciem, septiņiem pamatēdieniem ar trim četriem salātu variantiem un kādu no diviem saldajiem.

No rīta, atnākuši uz darbu, katrs sarakstā atķeksē, ko ēdīs, mēs ar telefonu to nofotografējam un ar “WhatsApp” lietotnē aizsūtām pasūtījumu ēdienu nodrošinātājam.

Tas atmaksājas – cilvēkiem nav jābraukā apkārt, meklējot, kur ko apēst, nav jāgatavo maizītes mājās,” stāsta uzņēmuma ražošanas vadītājs Edgars Siņicins.

Vēl uzņēmums piemaksā… par ierašanos darbā!

“Šī ideja nāk no Anglijas,” atklāj Edgars. “Piemaksājam līdz 10% par to, ka visas dienas darbinieks ir bijis darbā. Tas ir par to, ka viņš pratis ārstu vizītes, iešanu uz banku, meistaru izsaukšanu mājās, auto tehniskās apskates plānot ārpus darbalaika.

Par to mēnesī 50 līdz 100 eiro klāt. Tā kā šahtu montāža ir kolektīvs darbs, svarīgi, lai darbinieki būtu motivēti savās personiskās lietas nokārtot ārpus darbalaika. Ir izņēmumi – saskaņotie brīvsoļi – bēres, bērnu izlaidumi.”