LTV1 raidījumā “4.studija” profesors Anatolijs Danilāns šoreiz atbild uz skatītāju jautājumiem par alkoholu. Lai taptu skaidrāks skats par to, vai alkohols ir tik slikts, profesors uzbur ainu: “Iedomājieties, ka mums apkārt skraida mazas un niknas molekulas. Alkohola molekulas.

Kāpēc viņas ir niknas? Tāpēc, ka molekulas dusmojas uz mediķiem, ka visu vainu uzveļ viņām – ka bojā aknas, sirdi, asinsvadus.

Nē, mēs esam labiņas molekulas un mēs neko nebojājam. Un alkoholam ir taisnība – tas neko nebojā. Alkohols organismā tiek atindēts. Un stulbi atindēts – goda vārds!

Tas tikai parāda, ka māte daba nav paredzējusi, ka mēs lietosim tik daudz alkohola… Vispirms alkohols tiek pārvērsts par alkohola dehidrogenāzi (acetaldehīdu). Un tas ir nikns, tāpēc alkohols dusmīgs. Jebkādā mērā uzņemtais alkohols nedarbojas kaitīgi. Mūsu organisms to pārveido par kaitīgu vielu!”

Respektīvi, alkohols pagarina mūžu un pasargā no slimībām, no aknu cirozes, īpaši no sirds asinsvadu saslimstībām. Tikai, protams, ja tas ir lietots ar mēru! Sākumā izpētīja, ka sarkanvīns labāks par baltvīnu, bet tagad atklāts – kleksējiet iekšā tik šņabi!

Ieteicamās devas:

“Alkoholu, 96-grādīgo spirtu var lietot meitenes 30 g, puiši 40 g. Protams, neviens jau nedzers 96-grādīgo spirtu, bet pārrēķinot, cik grādīgu alkoholu grib dzert, var izrēķināt – lūk jums uzdevums!”