Dabas vērotājs Vilis Bukšs savā blogā “Mans laiks” vēsta, ka 15. februāris ir laiks, kad ziema ar pavasari tiekas.

Trīs dienas no 15. februāra līdz 18. februārim, ir Vecās Ziemas Māras (pēc Jūlija kalendāra) laiks, kad viņa vecmāmuļa prognozēja pavasari, līdz pat Jāņiem “Piebilde.

Jaunās Ziemas Māras (pēc Gregora kalendāra) laiks ir no 2. februāra (Sveču diena) līdz Agates dienai (5. februāris). Dažreiz ir tā, kāds laiks Ziemas Mārā (2. februāris), tāds arī Vecajā Ziemas Mārā (15. februāris).

Atbilstoši tam jāseko, kā darbosies tālāko laika apstākļu paredzējums, jo silts februāris un kukaiņu pamošanās liecina par garu un vēsu pavasari.

Saskaņā ar vecmāmuļas (mūžībā aizgāja pirms 45 gadiem) un šorīt sastaptā vecā dārznieka (šogad viņam aprit 85) prognozi, tad:

*Laika apstākļi martā būs līdzīgi laika apstākļiem februārī. Martā dažādi nokrišņi, bet saulainu dienu – vairāk. Marta pirmajā pusē naktīs vēl sals un dažviet zem zvaigžņotām debesīm var nokrist līdz -15.

Nakts sals neatkāpsies līdz mēneša beigām. Pavasara siltums atnāks tikai ap Aleksiju (30.marts), tad, kad atgriezīsies pirmie stārķi. Martā sniegs gan kusīs, gan atjaunosies.

*Aprīlī dažādi nokrišņi, bet kopumā maz. Siltu laiku sagaidīsim tikai ap Lieldienām (21.aprīlis). Šogad izpaliksim bez lieliem pavasara paliem, jo līdz Pūpolnīcai (14. aprīlis) naktīs vēl salnas, bet dienas lielākoties saulainas. Ap 20. aprīli varētu sagaidīt pavasara siltuma vilni, kad saulainajās dienās temperatūras paaugstināsies līdz +18, +20 grādiem.

*Maijs kopumā silts un mēreni lietains. Maija pirmajā pusē – ievzieda vēsums. Ar nakts salnām. Maija beigās vairāk nokrišņu un vasarīgs siltums. *Jūnijā mērens vasaras siltums un daudz nokrišņu.

Rudzu ziedā dienas siltas, bet naktīs iespējamas salnas. Jūnija otrajā pusē, pirms un ap Jāņiem, vairāk nokrišņu, bet silts. Līgo vakarā silts, daudzviet īslaicīgs lietus un laika apstākļi labvēlīgi odiem, jo, ja tie danco februārī, tad dancos arī Jāņu naktī… Piezīme. Mana vecmāmuļa teiktu: tā vajadzētu būt, bet būs tā, kā Dievs to būs nolicis!” raksta Vilis Bukšs.