Latvijā zināmākais dabas laika zīmju vērotājs savā interneta blogā pastāsta, kāds laiks mūs sagaida šajā pavasarī un vasarā.

“2017. gada rudens bija slapjš un pīlādži bija bagāti ar ogām. Ticējums saka, ja pīlādzim daudz ogu rudenī, tad nākamā gadā būs slapjš pavasaris un daudz ūdens. Laikā pirms Miķeļiem (29. septembris) vēro gājputnu aizlidošanu.

Tādās reizēs jāpievērš uzmanība zosu aiziešanai. Pagājušajā rudenī zosis, tāpat arī dzērves, lidoja augstu un gandrīz nemanāmi. Bez lielas klaigāšanas. Lapkritis bija lēns, salīdzinoši garš un lapas lielākoties krita no pazarēm.

Tas norādīja uz to, ka ziema būs gara un līdz Jurģim īstu pavasari nav ko gaidīt. Savukārt Tenis (17. janvāris), kas bija jaunā mēnesī, mazina lielu palu iespējamību pavasarī. 24. janvāris, kas paredz pavasari kopumā, norāda uz vēsu pavasara pirmo pusi, bet dod cerības uz saulainiem un siltiem laika apstākļiem pavasara otrajā pusē.

Tāpat arī 31. janvāris, kas prognozēja, ka pavasaris var agri sākties, bet ieilgs un īsts siltums būs vēlāk.

Interesantu pavasara ainu rāda nozīmīgās vēju dienas, kas katra atsevišķi prognozē katru no trīs kalendārā pavasara mēnešiem. Sekojot 28. decembrim, tad martā dažādi nokrišņi, sals un atkušņi.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!