Kādreiz par visdzīvelīgākajiem mūsu planētas iemītniekiem uzskatīja prusakus. Bija pat joki par to, ka pēc atomkara viņi vienīgie izdzīvos. Patiesībā pielāgošanās ziņā cilvēku pārspēt var tikai daži.

Esam iemācījušies radīt komfortablas pilsētas visā plašā pasaulē, no sniegotajiem Sibīrijas plašumiem līdz pat karstajiem Āfrikas džungļiem. Nav tālu tā stunda, kad cilvēks spēs dzīvot pat okeāna dzīlēs vai vulkāna “mutē”.

Apmetne, par kuru stāstīsim šodien, ir vēl viens apliecinājums tam – ja vajadzīgs, cilvēki spēj pielāgoties visam.

Ārēji nelielā Austrālijas pilsētiņa Kuber-Pedija izskatās visai parasti. Starp citu, pats interesantākais šeit slēpjas zem zemes.

Lieta tāda, ka vismaz puse pilsētiņas iedzīvotāju dzīvo zem zemes. Agrāk pilsētiņa bija pilnīgi pazemes pilsēta!

Pilsēta atrodas vienā no sausākajiem Austrālijas rajoniem. Tā atrodas tieši pašā Lielā Viktorijas tuksneša malā.

Ūdens šeit nav. Kādreiz to atgādāja ar kamieļiem no simtiem kilometru liela attāluma. Un tas bija zelta cenā. Tagad, protams, šeit ierīkots ūdensvads.

Jāpiezīmē, ka šajā vietā cilvēki nav apmetušies tāpat vien. Kuber-Pedija ir pazīstama kā opālu pilsēta. Apmēram 30% no šo dārgakmeņu pasaules krājumiem atrodas šeit.

Tā kā lielākā daļa pilsētas iedzīvotāju strādāja kalnrūpniecības nozarē, tad pazemes mājas bija visai ērts risinājums. Bieži vien cilvēki izveidoja šahtu tieši no savas mājas.

Šodien, protams, viss ir mainījies. No kalnrūpniecības centra Kuber-Pedija ir pārvērtusies par nelielu, omulīgu pilsētiņu, uz kurieni dodas tūkstošiem tūristu.

Tagad tūrisma industrija ienes pilsētai ne mazāku naudu kā kādreiz dārgakmeņi. Un tomēr neparastā pilsēta tā arī paliek par pasaules opālu galvaspilsētu.

Vairākums iebraucēju pilsētā vienkārši sapņo nedaudz padzīvot zem zemes. Starp citu, zem zemes šeit ir ne tikai dzīvojamās mājas un viesnīcas.

Šeit ir arī pazemes veikali, restorāni un pat tīri jauka baznīca!

Saprotams, ka Kuber-Pedijā atradīsies arī grāmatu tirgotava, kur var iegādāties kartes , ceļvežus un grāmatas par pilsētas vēsturi. Un pilnīgi skaidrs, ka atrodas tā arī zem zemes.

Atbraukt uz opālu galvaspilsētu un neiegādāties neko no šiem dārgumiem? Tas nav iedomājams! Pazemes juvelieru veikals vienmēr gaida viesus.

Arī vietējā tavernā rosās aktivitāte – nereti vietējie strādnieki šeit nāk iemalkot kādu stiprāku dzērienu.

Saprotams, ka dzīvot tādā pilsēta nav viegli – mežonīgs karstums, ūdens zelta cenā un apkārt ne viena auga. Lūk, tikai dažas no šejienes problēmām.

Neraugoties uz to, šeit ir golfa klubs. Spēles notiek naktī ar tumsā spīdošām bumbām.

Skaidrs ir arī tas, ka ne katrs uz šejieni vēlēsies atbraukt. Tomēr, ja veidotu 100 pasaules neparastāko pilsētu sarakstu, Kuber-Pedija noteiktu tajā iekļūtu!

Noskaties video:

Nekad nevarētu iedomāties, ka dzīve zem Austrālijas tuksneša var būt tik komfortabla. Šīs pilsētiņas iedzīvotāji ir spējuši sev izveidot nelielu tīkamu oāzi!