Nedēļas nogalē Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis pirmo reizi karjerā aizstāvēs pasaules čempiona titulu, Rīgā tiekoties ar kubieti Maiku Peresu. Savukārt iegūto prēmiju pēc uzvaras pār Huku, pēc nodokļu nomaksas vairāk nekā 20 tūkstoši eiro tiks ziedoti labdarībai, intervijā žurnālam “Klubs” teica boksera pārstāvis Raimonds Zeps.

Kad aprīlī tika izcīnīta uzvara pār Marko Huku, valdība nedēļas laikā nolēma Mairi Briedi apbalvot ar prēmiju, piešķirot 28 458 eiro. Šo prēmiju viņš izlēma nepaturēt sev, bet gan ziedot labdarībai. Kā norādīja Brieža pārstāvis Raimonds Zeps, summa atvēlēta jauniešiem. “Viņš regulāri atbalsta dažādas jauniešu iniciatīvas,” pauda Zeps.

“Brīdī, kad bokseri pāriet profesionāļos lielajā tirgū – Anglijā, Vācijā, Amerikā -, viņi paraksta līgumu ar promouteriem. Šīs organizācijas rīko cīņas un tiesības uz to rādīšanu pārdod televīzijām. Tā tiek pelnīta nauda. Jaunam bokserim, parakstot līgumu ar promouteri, ne par ko nav jāuztraucas. Viņā iegulda naudu ar domu, ka pēc tam viss nāks atpakaļ procentu veidā,” stāstīja Zeps.

“Bokserim tiek apmaksāti cīņu izdevumi, nometnes. Tā bokseris aug, līdz ar to viņš kļūst interesants televīzijai un cilvēki gatavi par viņu maksāt naudu.”

“Mairim sākumā piedāvāja iespēju parakstīt līgumu Krievijā, bet – komplektā ar Krievijas pilsonību. Arī Vācijas piedāvājums nebija diez ko izdevīgs,” atklāja Zeps. “Šis ceļš, kamēr Mairis kļuva interesants televīzijām un sāka pelnīt naudu, mums bija jānodrošina pašiem. Tas arī bija grūtākais posms. Bokss nav lēts. Lai Mairis tiktu tur, kur viņš ir šobrīd, bija jāiegulda vairāk nekā pusmiljons. Tā ir tikai un vienīgi sponsornauda. Mairim nav bijis ne valsts, ne pašvaldības atbalsta.”

sportacentrs.com