Tieši pirms gada oktobrī izskanēja bažas par to, ka Cēsu slimnīcā dzemdību nodaļa varētu būt starp tām, kas būs jāslēdz.

Neskatoties uz to, ka toreiz vēl nekas īsti nebija izlemts, kuras reģionālās dzemdību nodaļas tiks slēgtas, veselības ministre Anda Čakša norādījusi, ka samazinājums būs, vēsta Latvijas Sabiedriskie Mediji.

Tiekoties ar klīnikas vadību, atzinusi, ka dzemdniecība ir novirziens, kurā klīnikā varētu būt labāki rezultāti. Pasaules Banka savā ziņojumā Cēsu slimnīcu ierindojusi starp tām, kur dzemdniecības centrs būtu jāslēdz. Cēsu klīnikā ik gadu pieņem aptuveni 400 līdz 500 dzemdību.

Pirms vairākiem gadiem vairākas mazās dzemdību nodaļas slēdza, tāpēc tagad jaunās māmiņas uz Cēsīm brauc arī no tālākām vietām – Vecpiebalgas, Limbažiem, arī no Salacgrīvas un pat Valmieras, kur dzemdniecības centrā Vidzemes slimnīcā ik gadu pieņem uz pusi vairāk dzemdību nekā Cēsīs.

“Man ir svarīgi, lai grūtniece, aizbraucot uz jebkuru vietu Latvijā, kur ir Veselības ministrijas apstiprināta dzemdību vieta, droši var dzemdēt, jo tur būs profesionālās iemaņas viņai palīdzēt. Mums jābūt vienādai kvalitātei visas vietās,” norādīja ministre.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!