Daļa aviokompāniju, vēloties paātrināt pasažieru iekāpšanu lidmašīnā, no 1. novembra ievieš jaunu bagāžas pārvadāšanas kārtību.

Diemžēl lielākoties tā ir pasažieriem neizdevīga, jo par somu, ko līdz šim varēja uzskatīt par standarta rokas bagāžu un kuru varēja ņemt līdzi ceļojumā bez maksas, piemēram, Ryanair un Wizz Air pasažieriem būs jāmaksā.

Savukārt nacionālā aviokompānija airBaltic saviem pasažieriem joprojām ļauj salonā bez maksas ņemt līdzi standarta rokas bagāžu.

Pēdējā gada laikā vairākas aviokompānijas manījušas savus bagāžas pārvadāšanas noteikumus, dažas pat to ir darījušas vairākas reizes pēc kārtas, mulsinot pasažierus.

Lielākoties noteikumu maiņa bijusi pasažieriem neizdevīgāka, izņemot Latvijas lidsabiedrību airBaltic, kas no šā gada 1. augusta nedaudz palielinājusi izmērus rokas bagāžai, ko katram pasažierim atļauts pārvadāt lidmašīnas salonā.

Iepriekš bez maksas lidmašīnas salonā varēja ienest somu vai čemodānu, kura izmēri nepārsniedza 55x40x20 centimetrus, tagad atļautais rokas bagāžas izmērs ir 55x40x23 centimetri.