Kad kāda lieta, kas godam kalpojusi ilgus gadus salūzt, tad daži cilvēki to vienkārši izmet un iegādājas tās vietā jaunu, bet daži – gudrākie to cenšas salabot. Šis likums attiecas arī uz cilvēkiem un viņu attiecībām. Visbiežāk gan pāris tā vietā, lai ko labotu, sāk aizvien tālāk graut savas attiecības, līdz tās pilnīgi sagrauj. Un viss beidzas bēdīgi, ja vien nenotiek kāds brīnums.

Mani labi paziņas, vīrs un sieva, bija uz šķiršanās robežas. Kurā brīdī notika lūzums viņu attiecībās, nav skaidrs. 20 gadus nodzīvojuši kopā, izaudzinājuši skaistuli meitu, uzbūvējuši māju.

Šķita, varētu dzīvot un priecāties, bet kaut kas neļāva. Jau domāju, ka nelīdzēs nekas, viņi izšķirsies. Taču pēc kāda laika satieku paiņu, redzu – skaista, iedegusi, smaida. Saka, ka ar vīru attiecības kārtībā. Ir palīdzējis brīnums.

„Tas notika pavasarī, – stāsta viņa – meita aizbrauca svinēt maija svētkus ar draugiem, mēs neko kopīgu plānojuši nebijām – vienkārši skatīties viens uz otru, nespējām. Es vispār gribēju braukt uz visām brīvdienām pie draudzenes, bet vīrs gatavojās makšķerēšanai. Un te pašā pēdējā darbadienā pirms svētkiem, burtiski pusstundu pirms darba dienas beigām man no vīra Facebook atnāk ziņa: ”Steidzīgi pēc darba brauc uz mājām, vajag parunāt.”

Nu, nodomāju, sagaidīju – laikam šķiršanos pieprasīs.

Braucu mājās, gatavojos salikt visus punktus uz „i”. Atbraucu, lieku mašīnu garāžā, eju iekšā mājā un apjūku no redētās ainas – visā priekšnama garumā izliktas aizdegtas sveces. Sveču celiņš ved tieši uz mūsu guļamistabu otrajā stāvā, kurā mēs jau vairākus mēnešus neguļam kopā.

Ieeju guļamistabā, sirds man pamirst…

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!