Kāds aculiecinieks padalījās ar interesantu video “Facebook lapā “Toms Bricis LTV Laika ziņas”, kur novērojama visai interesanta dabas parādību.

Toms raksta:

“Šodien (23. aprīlī) ap pl.16.40 Engures novada Smārdē novērots pamatīgs putekļu viesulis jeb velna slota. Angliski to dēvē par putekļu velnu (“dust devil”), jo virpuļojošais vējš parasti ir redzams tikai tādēļ, ka tas pacēlis gaisā smiltis un citus putekļus.

Velna slotas ir līdzīgas nelieliem virpuļviesuļiem jeb tornādo, taču šīs parādības veidojas atšķirīgos apstākļos. Velna slotas rodas tikai sausā un saulainākā laikā, bet virpuļviesuļi – zem gubu mākoņiem, parasti zem negaisa mākoņiem.

Virpuļvējš izplatīts visā pasaulē, kā arī uz citām planētām. Velna slotas rodas, gaisam nevienmērīgi sasilstot saulainā laikā, dominējot lēnam vējam. Saules sasildītais gaiss no zemes virskārtas strauji ceļas augšup – cauri vēsākam gaisa slānim.

Ja apstākļi ir piemēroti, rodas un pastiprinās gaisa riņķveida kustība. Visbiežāk virpuļstabi ir nelieli un izzūd pāris minūtēs, neradot postījumus, bet dažkārt tie var noraut māju jumtus vai aiznest siltumnīcas.

Iepriekš aprīļa sākumā līdzīgs viesulis Mārupē nesa nelilus postījumus – pabojā kādas ēkas jumtu, bet citā pagalmā sagāza sētu.”

Noskaties video: