Neviens pat iedomāties nevarēja, ka kas tāds var notikt ne tikai kino, bet arī dzīvē.

Notikums ar laimīgām beigām atgadījās Čeļabinskā. Par to pastāstīja brīvprātīgie, kas baro un ārstē Čeļabinskas bezpajumtniekus.

Kā pastāstīja Jevgeņijs Kosovskis, viens no klaidoņiem kādu dienu teicis, ka atkritumu kastē atradis kāda 18-gadīga puiša dokumentus. Starp tiem bijis arī nosūtījums uz nopietnu sirds operāciju.

– Kirils, mūsu pastāvīgais „klients” atrada mapi ar dokumentiem – pasi, apdrošināšanas poilisi, analīžu izrakstus un nosūtījumu uz plānveida sirds operāciju, – stāstīja Jevgenijs Kosovskis. Kirils aiznesa dokumentus pēc adreses, ko uzzināja dokumentos. Uz sliekšņa viņu sagaidīja puiša māte. Kad viņš iedeva viņai dokumentus, māte bija šokā.

Kā izrādījās, puisis uz ielas bija aplaupīts, bija atņemta nauda un telefons, bet no dokumentiem huligāni bija tikuši vaļā, iemetot tos atkritumu kastē.

– Ģimenē sākās panika, operācija draudēja iet secen: bez dokumentiem to varēja pārcelt uz vēlāku laiku. Tie arī būtu papildus izdevumi dokumentu atjaunošanai, un ne mazie, – stāstīja Jevgenijs, – Bet te mūsu draugs netīrā vējjakā, saplēstās biksēs ar pasakaini labsirdīgām acīm stāv kāpņu telpā un sniedz mapi ar dokumentiem.

– Mamma sāka mest maisiņā visu, kas bija pa rokai – saldētus pelmeņus, ceptas kotletes, 600 rubļus, kas bija maciņā. Teica, ja naudu vajag vēl, viņa aizņemsies no kaimiņienes. Bet Kirils viņu nomierināja, pateicās par iedoto un klusi aizgāja.

Čeļabinskā strādā brīvprātīgo grupa, kura baro un ārstē bezpajumtniekus. Aktīvisti veic regulārus reidus pa pilsētas ielām.