Pirms 10 dienām pazudušais Ivans Berladins atrasts bez dzīvības pazīmēm šodien, 11.jūlijā, ap pulksten 19 Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos, portālu informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Ilze Jurēvica.

“Šobrīd viss liecina, ka policijas iepriekš izvirzītā versija par to, ka bērns varētu būt apmaldījies, un klīdis viens – apstiprinās,” tā I.Jurēvica, norādot: “Lai gūtu pilnīgu apstiprinājumu tam, tiks nozīmēta ekspertīze. Izmeklēšana šajā lietā turpinās.”

Lūgta precizēt, vai saskaņā ar sākotnējo informāciju var apgalvot, ka bērnam nav konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes, policijas pārstāve Ilze Jurēvica aģentūrai LETA norādīja, ka policija to vēl skaidros.

Kā portālam telefonsarunā no Dubeņiem pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona Pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva, mirušo zēnu atraduši brīvprātīgie liepājnieki kopā ar zemessargiem.

Viņš teic: “Neesmu, protams, eksperts, bet domāju, ka bērna nāves cēlonis ir ķermeņa atdzišana.” Pēc U.Āvas teiktā viņš uz zēna ķermeņa vardarbīgas nāves pazīmes nav pamanījis.

Taču uzreiz pamanījis, ka zēnam mugurā bija iepriekš tik bieži aprakstītais apģērbs: “Zilā jaka, bikses un sandales.” Plānais apģērbs, kas lietū bija izmircis.

Policija, skatoties vienu videomateriālu aiz cita, precizējusi, ka zēns uz Dubeņiem aizbraucis jau tajā pašā rītā, kad izgāja no mājām, stāsta U.Āva: “Videoierakstā redzams, kā zēns 1.jūlijā pulksten 10.30 izkāpj no maršruta autobusa Dubeņos.”

“Visticamāk, zēns, izkāpis no autobusa, aizgāja pa tukšu ceļu, nevis uz dzīvojamajām mājām. Un tad ieklīda mežā,” lēš U.Āva: “Viņš ir bērns, ar to jārēķinās! Varam spriedelēt, ka zēns orientējās sabiedriskajā transportā, teikt, ka viņš bija patstāvīgs, taču nedrīkst aizmirst, ka viņš ir bērns! Visticamāk, nonākušam mežā, bērnam sākās panika. Un viņš devās aizvien dziļāk, aizvien vairāk apmaldoties.”

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!