Astroloģija mūsdienās ir ievērojama kultūras sastāvdaļa. Tā kā tā ir atceļojusi līdz mums cauri gadu tūkstošiem, tad laika gaitā daudzkārt ir transformējušies gan uzskati par planētu ietekmes būtību, gan arī pašu debess ķermeņu un zodiaka zīmju skaidrojumi, pielāgojoties laikmetam, valdošajai reliģijai un zinātnes attīstībai.

Senie astrologi par planētām runāja kā par dieviem. Rietumu klasiskie astrologi piešķīra tām mītiskus nosaukumus. Tumšajos viduslaikos daudzas zināšanas tika aizliegtas. Mūsdienās daudzi astrologi planētas uzkata par simboliem, kas ar savu simbolisko valodu spēj iedvesmot cilvēkus realizēt sevi kā psiholoģiskas, sociālas un garīgas būtnes.

Simboliskā valoda spēj norādīt uz apziņas slēptajiem līmeņiem, palīdzot cilvēkos veicināt sevis apzināšanos. Jungs uzskatīja, ka planētas mūs neietekmē, bet ir tikai norādes uz notiekošo. „Zvaigznes norāda, taču nespiež” – tā uzskatīja arī viduslaiku sholasti.

LASI VĒL: Notikušas pārmaiņas Ukrainas pirmās lēdijas Jeļenas Zeļenskas dzīvē

Astroloģija mūsdienās ir ievērojama kultūras sastāvdaļa. Tā kā tā ir atceļojusi līdz mums cauri gadu tūkstošiem, tad laika gaitā daudzkārDaudziem cilvēkiem jēdzins” astroloģija” asociējas ar jēdzienu „prognozēšana” vai pat „pareģošana”, kas gan nav astroloģijas definīcija. Prognozēšanu mēs varam izskatīt kā vienu no astroloģijas virzieniem, bet teikt, ka tā „pareģo” cilvēka nākotni, nebūtu īsti korekti.

Astroloģija var pareģot cilvēka likteni, bet nevar likt cilvēkam 100% izdzīvot šo likteni.

Neskatoties uz to, 2023. gads solās būt daudzsološs vairākām zīmēm…

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!