Jums patīk sēņot, bet netīk braukt tālu uz zināmām sēņu vietām? Varat pamēģināt izveidot savas sēņu vietas savā apkārtnē. Ir vairāki veidi, kā to izdarīt – sēņotnes pārstāstīsim, kā var audzēt sēnes ar visvienkāršāko paņēmienu – ar sēņu stādmateriāla palīdzību.

Vispirms jāsagatavo pats stādmateriāls. To dara tā: ņem pāraugušu sēņu cepurītes, sadrupina tās vai samaļ gaļas mašīna, liek pudelē ar ūdeni.

Lai sēņu sporas pamostos, ir nepieciešama agresīva vide. To var radīt, ūdenim pievienojot sauso raugu – ar pāris karotēm pietiks.

Kādas piecas dienas pudeli liek mierā, tad atver. Nosēdušās sēņu nogulsnes nebūs vajadzīgas, bet ūdeni nolej atsevišķā traukā, tas arī būs stādmateriāls.

Šis  šķīdums ir ļoti koncentrēts (vienā sēnē ir ap miljardu sporu, ne mazāk), tāpēc tas jāšķaida noteiktās proporcijās. Uzmanību! Uz vienu 200 l mucu ūdens lej 1 glāzi sēņu uzlējuma.

Būtu labi, ja jūsu izvēlētajā sēņu vietā augtu tie koku veidi, kas patīk jūsu sēnēm – ja esat sagatavojuši baraviku uzlējumu – ozoli, ja apšu beku – apses, ja bērzu beku – bērzi.

Zemi iepriekš jāuzrok, jāiestrādā komposts. Pēc tam, kad zeme salieta ar sēņu uzlējumu, labi būtu to apbērt ar sausām lapām.

Ja jūsu vasarnīcā nav piemērotu koku, sēnes vienalga var augt. Mēģiniet iesēt tās blakus koka celtnēm to ēnas pusē. Baravikas sēt vajag tālāk no augļu kokiem, tada kaimiņu būšana baravikām nepatīk.

Nav vasarnīcas – sēnes var sēt netālajā mežiņā, bet tad gan var gadīties, ka sēnes nolasīs kāds cits.