Pilnīgi nejauši uzzināju, ka vīram jau pusgadu ir mīļākā.

Viņa strādāja viņa firmā, un kad man darba dēļ jāizbrauc no pilsētas, viņi tiekoties mūsu mājās. Tāpat teica kaimiņiene.

Darba komandējumi man ir bieži – esmu dizainere lielā arhitektūras firmā un ir daudz pasūtījumu piepilsētas māju dekorēšanai.

Vīrs ievēroja slepenību – viņi mājās ieradās atsevišķi. Kaimiņiene reiz bija pamanījusi, ka viņš mīļoto izlaiž no mašīnas divus kvartālus agrāk, pats brauc uz mājām, bet viņa atnāk 10-15 minūtes vēlāk. Kaimiņiene man pastāstīja, es arī izsekoju un, patiešām, ieraudzīju to pati.

Sākumā biju ļoti nikna, tomēr noturējos. Šķiršanās bija neizbēgama – nodevību es piedot nevaru. Tikai nolēmu to izdarīt skaisti – lai vīram paliktu atmiņā uz mūžu.

Lēmums tika pieņemts ātri – pēc 6 dienām vīram bija dzimšanas diena.

Pateicu, ka visu dienu nebūšu pilsētā, jo atkal kārtējais komandējums, tāpēc tiksimies tikai vēlu vakarā. Nolēmu sagatavot viņam pārsteigumu.

Galīgais lēmums tika pieņemts, kad mašīnas bagāžnieka dziļākajā stūrī nejauši atradu paciņu ar šampanieti, konfektēm un skaistu, dārgu apakšveļu greznā iesaiņojumā. Veļas izmērs nebija manējais. Sapratu, kā un ar ko mans vīrs gatavojas atzīmēt savu dzimšanas dienu.

Tad es piezvanīju viņa vecākiem, māsai ar vīru, mūsu draugiem un piedāvāju sagatavot vīram pārsteigumu ar torti, plaukšķenēm un citiem jautriem atribūtiem. Lūdzu, protams, turēt mūsu nodomu noslēpumā, lai pārsteigums izdotos. Māsas pienākums bija visu fiksēt video.

Kad pienāca stunda, mēs klusi savācāmies kāpņu laukumā, es ar savu atslēgu atslēdzu durvis un vispirms ielaidu radus un draugus.

Mēs iegāzāmies istabā pašā pikantākajā momenta – ar apsveikumu saucieniem, brīnumsvecēm, svecītēm tortē un plaukšķenēm….

Pēc tam es klusiņām aizgāju.

Pēc tam draugi stāstīja, ka mīļākā vienās zeķēs paslēpusies skapī, bet saniknotā vīra māte situsi viņu, kailu un raudošu, ar torti uz galvas.

Iespējams, ka kāds teiks, ka es esmu draņķe, taču man ne kripata nav kauna. Es iesniedzu šķiršanās pieteikumu, neraugoties uz viņa un viņa radu solījumiem un pierunāšanu. Viņš man vienkārši bija pretīgs.