Simona, kas strādā par mediķi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) sociālajā tīklā Facebook publicējusi aicinājumu padomāt, vai nepieciešams saukt mediķus personām, kuras alkohola reibumā vārtās pa zemi.

Tas gan izraisīja asas diskusijas, komentāros cilvēki norādot, vai “alkoholiķi un bezpajumtnieki sanāk, nav cilvēki”? “Esiet tik gudri un apdomājiet kārtīgi vai tiešām atsevišķām personām saukt NMPD, kas vārtās uz ielas pa zemi un smird kā no spirta mucas, vai tomēr šajā gadījumā līdzēs policijas klātbūtne.

Diemžēl šodien ir pienākusi tā diena, kad man bija jāglābj kādas sievietes dzīvība, kura palīdzību gaidīja 20min, jo es kā tuvākā brigāde modināju kārtējo alkoholiķi. Pamodinot kritušo, steidzāmies palīgā kundzei, kurai patiešām laiks bija izšķirošais šajā brīdī.

Un iespējams kundzei tas nemaz tik labi nebeigsies, bet dzērājs savu reibumu izgulēs un dzīvos laimīgs tālāk,” uzskata Simona.

Mediķe atgādina, ka “ātro palīdzību” jāsauc situācijās, kad cilvēka dzīvība ir apdraudēta un neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes – ir gūta ļoti smaga trauma vai ir pēkšņa saslimšana un neatliekamā medicīniskā palīdzība nepieciešama nekavējoties.

Daļa tomēr nepiekrīt teiktajam, jautājot, vai alkoholiķi un bezpajumtnieki nav cilvēki: “Atstāt cilvēku nosalt vai katram spēt noteikt, kāpēc cilvēks pakritis?” “Manuprāt, ja cilvēks guļ uz ielas… Nedz zvanītājs, nedz dispečers nevar konstatēt, vai piedzēries, vai veselības problēmas,” norāda Andrejs.

NMPD jau iepriekš vairākkārt lūdzis iedzīvotājus nesaukt “ātro palīdzību”, ja dzīvībai briesmas nedraud un veselības problēmas var atrisināt vizīte pie ģimenes ārsta.