Augusta beigās ir apritējuši 22 gadi kopš britu princeses Diānas notikuma Parīzē, Francijā, kas satracināja visu pasauli.

Birtu mediji uzzinājuši, ka pēc princeses dzīves beigām viņas bijušais vīrs princis Čārlzs atteicis jaunākajam dēlam princim Harijam piepildīt vēlēšanos, ko dēlēns par godu mātes piemiņai.

Karaliskajā ģimenes vidū bija vairāk kā acīmredzamas, ka Diānai bija liela mīlestība pret abiem saviem dēliem un ļoti tuvas attiecības – princi Viljam un Hariju.

Kad 1997. gadā aprāvās Diānas dzīve, Viljamam bija tikai 15 gadi, bet Harijam – 12. Abi dēla tobrīdī atradās brīvdienās kopā ar tēvu princi Čārlzu un tieši Čārlzs bija pirmais, kurš uzzināja par bijušās sievas notikumu.

Kad par šo notikumu uzzināja arī pats Harijs, viņš tēvam ir lūdzis, lai piepilda viņa vēlēšanos, lai tēvs ņemtu viņu līdzi uz Parīzi un lai kopīgi nogādātu Diānu mājās.

Pats tēvs gan atteicās pildīt dēla vēlmi. Sākotnēji karaliene nevēlējās dot atļauju Čārlzam ņemt karalisko lidmašīnu un doties uz Parīzi, lai princesi Diānu nogādātu Lielbritānijā, jo abus vairs nesaistīja laulība, vien abu bērni.

Beigās Elizabete II deva dēlam atļauju izmantot karaliskās ģimenes lidmašīnu.