Otrais pasaules karš paplucināja cilvēci. Miljoni kritušo un vēl vairāk sakropļotu likteņu. Visas karojošo puses darīja patiešām briesmīgas lietas, visu attaisnojot ar karu.

Protams, šajā ziņā īpaši izcēlās nacisti, un tas, neņemot pat vērā Holokaustu. Ir daudz gan dokumentālu liecību, gan izdomātu stāstu par to, ko darīja vācu karavīri. Viens no augsta ranga vācu virsniekiem atcerējās instruktāžu, kas viņiem bija jāiziet. Interesanti, ka attiecībā uz karaklausībai pakļautajām sievietēm bija tikai viena pavēle: „Nošaut”.

Lielākais vairums tā arī darīja, taču starp bojā gājušajiem bieži tika atrastas sievietes Sarkanās armijas tērpos – kareives, medmāsas vai sanitāres, uz kuru ķermeņiem bija palikušas nežēlīgas spīdzināšanas pēdas.

Smagļejevkas sādžas iedzīvotāji, piemēram, stāstīja, ka tad, kad pie viņiem bijuši nacisti, viņi atraduši smagi ievainotu meiteni. Neraugoties ne uz ko, izvilkuši viņu laukā uz ceļa, izģērbuši un nošāvuši.

Bet pirms nāves meitene ilgi spīdzināta. Viss viņas ķermenis bijis pārvērsts par vienu vienīgu asiņainu masu. Apmēram tāpat viņi izrīkojušies ar sievietēm – partizānēm. Pirms soda izpildes, viņas varēja izģērbt kailas un ilgu laiku turēt salā.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!