Daudzi sociālā tīkla Facebook nereti savā “runā plūsmā” redz visādus nosacīti izklaidējušus ”testiņus”, kā piemēram, kā tu izskatīsies sirmā vecumā, vai arī kurai slavenībai tu līdzinies visvairāk?

Viss jau būtu labi, ja nebūtu viens bet. Diemžēl tikai neliela daļa cilvēku aizdomājas, kāds vispār ir šo testu eksistēšanas iemesls. Atsaucoties uz Krievijas kanāla Doždj pētījumu, tiek atklāts, ka viss nemaz nav tik jauki un labi.

Lai nonāktu pie saviem testa rezultātiem un visbeidzot noskaidrotu, vai tu līdzinies Kristapam Porziņģim vai arī Sniegbaltītei, tests pretī pilnīgi likumīgi savām vajadzībām paņem pilnīgi visus pieejamos datus par viņu.

Iespējams, kāda daļa cilvēku var padomāt, vai tas tiešam ir tik “traģisks” notikums, jo viņiem taču nekas nav slēpjams. Bet realitātē ir tā, ka šos datus var izmantot, lai cilvēkam tad sniegtu uzmācīgas reklāmas, vai pat sniegt bankām un kredītiestādēm.

Vēl jo vairāk, testa pildītāja fotogrāfijas nonāk testa veidotāju rokās, un viņi bez jebkādām atļaujām var izmantot šīs bildes savos interesējošos nolūkos.

Bet vēl ļaunāk – veidot viltus profilus un rakstīt draugiem ar mērķi, ka steidzami vajag izpalīdzēt un ka ir nepieciešams, lai pārskaita naudu uz kontu.

Esiet piesardzīgi un dalieties ar šo informāciju!